Aksoğan'dan,İş Katliamı Açıklaması

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası’nda, 3 Mart 1997 tarihinde Zonguldak Kozlu’da yaşanan ve 263 madencinin yaşamını yitirdiği kazanın yıl dönümünde bir açıklama yapıldı.

Aksoğan'dan,İş Katliamı Açıklaması Malatya Haber

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası adına açıklama yapan Elektrik Mühendisler Odası Malatya İl Temsilcisi Bilge Aksoğan, Türkiye’de her yıl binlerce iş kazasının yaşandığını belirterek bu kazalarda yüzlerce işçinin hayatını kaybettiğini ve binlercesinin ise yaralandığını söyledi.

Her yıl artan iş kazalarının Türkiye’de iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili düzenlemelerin ne kadar sorunlu olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Aksoğan, “İşçi sağlığı ve iş güvenliği bütün çalışanları ilgilendiren çalışma yaşamının en temel unsurlarından biridir işçi sağlığı ve iş güvenliğine ilişkin göstergeler temel insan hakları, çalışma yaşamı ve ülkenin gelişmişliklerine ilişkin önemli göstergeler sunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre iş kazalarını yüzde 98’i meslek hastalarının yüzde yüz önlenebilir iken gerekli önlem alınmadığı için maalesef meslek hastalarından dolayı birçok insan hayatını kaybediyor” şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 822
Bu Ay : 4620
Toplam : 4620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom