Tarım ve Hayvancılık Konuşuldu

Darende İlçesi Balaban Mahallesi’nde üreticilerle bir araya gelen Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bakanlığın desteklemeleri hakkında bilgiler verdi.

Tarım ve Hayvancılık Konuşuldu Malatya İlçe

 Malatya Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, toplantıda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteklemeleri, Doğu Anadolu Projeleri (DAP) hayvancılık desteklemeleri ve hibe desteklemeleri hakkında bilgiler verdi.

Yapılan tüm bu desteklemelerin üreticiler için olduğunu ifade eden Selvi, “Bakanlığımız artık üreteni ve ürününü destekliyor. Darende ilçe olarak desteklemelerden en fazla istifade eden ilçelerimizin başında geliyor. Daha fazla proje ile bu istifademizi arttırabiliriz. Saydığım desteklemelerin dışında iyi tarım ve organik tarım uygulamaları da çok önemli.

Ürünlerimizi sorunsuz bir şekilde satmak, hatta ihraç etmek istiyorsak ürün kalitesine ve kalıntılara dikkat etmemiz gerekiyor. Bunu başarmak için izlenebilir ve kayıt altına alınabilir yani iyi tarım ya da organik tarım yapmalıyız. Sizler talep ettiğiniz takdirde İl ve İlçe Müdürlükleri olarak hem teorikte, hem de pratikte her zaman yardıma hazırız. Siz üretin, biz yardımcı olalım, Bakanlığımız da destekleriyle sizlere katkı sağlasın” dedi.
Toplantı karşılıklı soru cevap ile son buldu.

Bilgilendirme ve istişare toplantısına İl Müdürü Selvi’nin yanı sıra Darende İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hilmi Öksüztepe, Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya, İlçe Müdürlüğü teknik elemanları ile üreticiler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 433
Bu Ay : 4231
Toplam : 4231

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom