Malatya'da Obezite Ameliyatı Yapılıyor

Günümüzde hızla artan obezite hastalığı ile ilgili tıpta gelişen yenilikler sayesinde yapılan tüm mide ameliyatı ile hastalar kilolarından kurtulabiliyor.

Malatya'da Obezite Ameliyatı Yapılıyor Malatya Yaşam-Sağlık

 Malatya’da özellikle Turgut Özal Tıp Merkezi dışında bazı özel hastanelerde de yapılmaya başlanan bu ameliyat ile obezite olan hastalara laparoskopik yöntemle mideleri küçültülerek kilolarından kurtulabiliyor. Op.Dr. Saim Berçin, obezite hastalarının çoğalması ve bu hastalıktan çok rahatlıkla kurtulmanın ise, tüp mide ameliyatı ile artık çok kolay olduğunu söyledi.

Turgut Özal Tıp Merkezi’nden sonra bölgede özel hastanelerde bir ilkin olduğunu söyleyen ve laparaskopik yöntemle yani kapalı sistem mide küçülmesi yaptığını söyleyen operatör Dr. Saim Berçin, son zamanlarda özelikle ulusal medyada gündem konusu olan ünlülere yapılan bu ameliyatın bölgemizde de yoğunlukla yapılabileceğini söyledi.
Dünya Sağlık Örgütünün tarafından yapılan bir araştırma sonucunda dünyada 1 milyar 600 binden fazla kilolu insanın olduğu ve bunlardan da 400 milyona yakınının obez olduğunu belirten Berçin, “Ameliyat ettiğimiz hastamız son bir kaç yılda ilaç tedavisi denemiş ama sonuç alamamış ve cerrahi operasyon yapmayı denemiş.

Şehir dışından gelen bir hasta biz de hastamızı değerlendirdik daha sonra vücut endeksini değerlendirdik. Vücut kitle adaksı için yüzde 40 uzerinde olduğunu öğrendik ve gecen gümlerde mide küçültme yani Laparaskopik yöntemiyle tüp mide ameliyatı gerçekleştirdik ve hastamız gayet çok iyi bir durumda” dedi.

Ameliyat olan 31 yaşındaki hasta Bihter Yılmaz ise, şu anda hiçbir sıkıntısının olmadığını belirterek, normal hayatına devam ettiğini söyledi. Yılmaz, normalde kilosunun 95 olduğunu ancak şuan ise 88’e düştüğünü belirterek emeği geçen doktorlara teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 96
Bu Ay : 6076
Toplam : 6076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom