Bağımlılığa Hayır Yürüyüşü Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele Platformunu çatısı altında Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve 70'ten fazla STK tarafından Bağımlılığa Hayır yürüyüşü düzenlendi.

Bağımlılığa Hayır Yürüyüşü Yapıldı Malatya Yaşam-Sağlık

 Öğretmenevi’nin önünde başlayan yürüyüş Kapalı Çarşı’nın önünde yapılan basın açıklamasıyla son buldu, Yürüyüşe Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı,  Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 28 Şubat mağdurlarından ve Malatya Kanaat Önderlerinden  Zekeriya (Zeki) Şengöz ve Fahri Memur,  Hacı Bektaşi Veli Derneği Başkanı Hasan Meşeli, , STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

70'ten fazla Sİvil Toplum Örgütünün destek verdiği "Bağımlılığa Hayır" yürüyüşünde yapılan basın açıklamasında, " Malatya’nın sivil toplum örgütleri olarak bir araya gelip, bağımlılıkla mücadele platformunu oluşturduk. Amacımız şehrimizi ve ülkemizi ateşe verecek bağımlılıkla mücadelede, toplumsal bir bilinç ve topyekûn bir karşı koyuş oluşturmaktır. Üzerinde oyun oynanan nesil bizim neslimizdir. Neslimizi kaybedersek elimizde hiçbir kazancımızın kalmayacağını da biliyoruz.

Çocuklar geleceğimizdir, çocuklarımızın üzerinde terör kadar hatta daha tehlikeli bir bela dolaşmaktadır. Bu bela madde bağımlılığıdır. Geleceğimizi karartmak isteyenler, neslimizin üzerinde oyunlar oynamakta, onları zehirlemektedir." denildi.

POLAT "YEREL YÖNETİCİLER OLARAK SİVİL DAYANIŞMALARIN HEP YANINDA OLACAĞIZ"

Yürüyüşte konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, " Bugün Malatya bir kez daha gösterdi ki  kendi iradesini ortaya koyarak, sivil iradesini ortaya koyarak kötülüklere karşı, pisliklere karşı, yanlışlıklara karşı, haksızlıklara karşı, bir olacağız beraber olacağız ve bu kötülüklerin karşısında olacağız mesajını verdi. Bugün Malatya bu meydanda gençlerin geleceklerini karartan, bütün zulüm taraftarlarına hayır biz size karşıyız, biz gençlerimizi koruyacağız diye haykırarak bu meydanda ilan etti.

Biz yerel yöneticiler olarak bu tür sivil dayanışmaların hep yanında olacağız onların destekçileri olacağız. Bugün burada engelli kardeşlerimizin, sporcu, bisikletli kardeşlerimizin, gençlerimizin, yaşlılarımızın, bayanlarımızın herkesin burada olduğunu görüyorum. Hep birlikte bütün kötülüklere bağımlılıklara karşı durarak hayır diyoruz. Buradan bu yürüyüşe destek veren bütün sivil toplum kuruluşlarını tebrik ediyorum. Gençler bizim geleceğimizdir onların hayatına geleceğine sahip çıkmalıyız."dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 430
Bu Ay : 2914
Toplam : 2914

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom