Avar Çözüm Sürecini Değerlendirdi

Araştırmacı-Yazar Banu Avar, çözüm süreci değil çözülme süreci yaşandığını söyleyerek, “Eğer bugünlerde Yugoslavya'nın nasıl bölündüğünü, nasıl paramparça edindiğini ilgilenir bakarlarsa Türkiye’nin içine sokulmak istendiği koridoru herkes iyi anlar” dedi.

Avar Çözüm Sürecini Değerlendirdi Malatya Haber

3. Deniz Kitapevleri Kitap Festivali kapsamında Deniz Kitapevleri’nde düzenlenen imza gününde okurları ile buluşan Banu Avar, çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamalarına değinen Avar, “Yugoslavya’daki çözülme sürecinin hemen hemen aynısı. Ulusal ve yerel düzeyde tüm bu unsurların sadece PKK unsurlarının değil, bölücü her ne varsa onların haklarının korunmasından bahseden bir demeç verdi. Eğer bugünlerde Yugoslavya’nın nasıl bölündüğünü, nasıl paramparça edindiğini ilgilenir bakarlarsa Türkiye’nin içine sokulmak istendiği koridoru herkes iyi anlar” dedi.

Çözüm süreci diye bir şeyin olmadığını savunan Avar, “Türkiye’nin çözülme süreci vardır. Ama Türk milleti buna izin vermeyecektir. Boşuna uğraşmasınlar, boşuna avuçlarını yalarlar” diye konuştu.

Yeni Türkiye söylemlerini de eleştiren Avar, “Yenisi falan yok. Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bu ilelebet de aynı kalacaktır” dedi. 

Malatya’yı çok beğendiğini söyleyen Avar, her yıl 2-3 kez mutlaka geldiğini belirterek, “Malatya benim için özel bir bölge. Aslında coğrafi olarak bakıldığında çok enteresandır Malatya. Adıyaman’da, Maraş’ta öyledir. Bu bölgeler bir set oluşturacak, bu bölgedeki bu insanlar şimdilik öyle görünmese de zamanı geldiğinde biz Türk milleti böyle zamanı geldiğinde harekete geçeriz. Görürler ne yapacağımızı” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki okuma oranının aslında düşük olmadığını söyleyen Avar, Türkiye’nin Avrupa’daki birçok ülkeden çok daha fazla okuduğunu belirtti. Avrupa’da insanların pembe dizileri okuduğunu ifade eden Avar, bu nedenle çok okuyorlar gözüktüklerini ancak Türkiye’de kaliteli kitap okuyan daha çok insanın olduğunu dile getirdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 8
Bu Ay : 6805
Toplam : 6805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom