Eser Tarihi Kentler Birliği Toplantısına Katıldı

Malatya’nın Darende ilçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği'nin Diyarbakır’da düzenlediği seminere katıldı.

Eser Tarihi Kentler Birliği Toplantısına Katıldı Malatya Haber

Seminerde Tarihi Kentler Birliği başlıklı programda akademisyenler ve teknik kişiler sunumları ile paylaşımlarda bulunurken programa ev sahipliği yapan Diyarbakır'ın tarihi surlarının UNESCO tarafından Kültürel Miras olarak kabul edilmesi yönünde yapılacak çalışmalarla ilgili de bilgiler verildi.

Başkan Eser, seminerde ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile Darende'de gerçekleştirecekleri Kent Müzesi projesi ve diğer koruma çalışmalarına ilişkin fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek belediye başkanları ve teknik ekiplerle de müzecilik üzerine görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Eser, ayrıca programa ev sahipliği yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Vali Vekili Ahmet Dalkıran ile de görüştüklerini belirterek ayrıca seminere katılan çok sayıdaki Büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanıyla istişare ve değerlendirmelerde bulunduklarını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom