Koreli Heyet Malatya'ya Hayran Kaldı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bulunan termik santralin bakımını yapan Kuzey Koreli teknik heyet, ziyaret ettikleri Malatya’ya hayran kaldı.

Koreli Heyet Malatya'ya Hayran Kaldı Malatya Haber

İşadamı Hacı Süleyman Genç’in organizesi ile Malatya’ya gelen Kuzey Koreli teknik ekip, Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın nezaretinde kenti gezdi. Elbistan ilçesinde bulunan termik santralin bakımının ardından Malatya’ya gelen 7 kişilik teknik ekip, ilk olarak Yeni Camii’ni gezerek tercüman Nurettin Alataş’an cami hakkında bilgi aldı. Yeni Camii'nin kesik minaresine hayran kalan Koreliler, daha sonra Battalgazi ilçesindeki tarihi mekanları gezdiler. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Ulu Camii ve Sanat Sokağı'nı gezen konuklar, bol bol fotoğraf çekip bilgi aldılar. Battalgazi ziyareti sonrası Yeşilyurt ilçesinde bulunan Kaptaj'a geçen Koreli ekip, suyun çıktığı mekanları gezdikten sonra memnuniyetlerini dile getirerek Malatya’dan ayrıldılar.

Kuzey Kore’den gelen ekibe Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Hanbay, Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Sevk İdare Amiri Adnan Doğan tarafından Malatya’yı ve belediyeyi tanıtıcı kitaplar hediye edildi. Organizasyonu düzenleyen işadamı Hacı Süleyman Genç, Kuzey Koreli ekibin Elbistan ilçesinde bulunan termik santralin bakımı ve yeni yapılacak olan santralin yerinde incelemelerde bulunduktan sonra Malatya’ya geldiklerini anlatarak, "Bu gezileri düzenlemekteki amacımız turistlere ülkemizin tarihi mekanlarını görmelerini sağlamak. Ekonomiye katkı sunmak gelen turistlerin ülkelerine gittikleri zaman bölgemiz geri dönüşlerini sağlamak. Bizler aracıyız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom