Semt Konaklarında Hayat Var

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren semt konakları, mahallelerin kültür-sanat merkezleri haline geldi.

Semt Konaklarında Hayat Var Malatya Haber

Semt konaklarında öğrencilere yönelik düzenlenen okul derslerine yardımcı kursların yanı sıra sosyal-kültürel faaliyetler ayrı bir canlılık sağlıyor.

Her ay farklı bir etkinliğin düzenlendiği semt konakları arasında Şubat ayında Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvanın finali Melekbaba Semt Konağı’nda düzenlenerek dereceye girenler ödüllendirildi. Her semt konağından iki yarışmacının katıldığı finalde; Melekbaba Semt Konağı’ndan Muhammet Akgeyik birinci, Salköprü Semt Konağı’ndan Çağla Yılmaz ikinci oldu.

Yarışmanın birinci ve ikincisi kol saati ile ödüllendirilirken, diğer 12 finaliste de satranç takımı hediye edildi.Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, semt konaklarında çok sayıda kültürel ve sosyal etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın direktifleri doğrultusunda çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Semt konaklarımız arasında düzenlediğimiz faaliyetler kapsamında bu ay satranç turnuvası yaptık. Satranç, önemli bir spor. Hayata tek yönlü bakmaktan ziyade farklı açılardan bakabilmeyi öğreten bir oyundur” dedi.

Çarmuzu-Kiltepe Semt Konağı’nda ise Kur’an-ı Kerim kursu öğrencileri için töreni düzenlendi. Kısa sürede Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen 4-7 yaş arası çocuklara oyuncak hediye edildi. Hediyeleri Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kültür ve Eğitim Şube Müdürü Mükremin Yağbasan verdi. Törende, öğrenciler ilahiler ve şiirler de okudu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 61
Bu Ay : 1643
Toplam : 1643

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom