Ak Parti Seçim Öncesi Temayülü Yaptı

7 Haziran seçimleri öncesi Malatya AK Parti milletvekili aday adaylarının ilk sınavı olarak görülen temayül yoklaması yapıldı.

Ak Parti Seçim Öncesi Temayülü Yaptı Malatya Siyaset

 Malatya Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen temayülde toplam 58 milletvekili aday adayı, teşkilat mensuplarından oy istedi. Mevcut 5 milletvekili, AK Parti Malatya eski İl Başkanı Bülent Tüfenkci ile AK Parti Kadın Kolları eski İl Başkanı Emine Akkurt temayül yoklamasında oylanmadı.

Temayül yoklamasının açılışında bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Her seçim döneminde temayül yoklaması yapılarak teşkilatımıza soruluyor. Parti mensuplarımız özgür iradeleriyle kendi tercihlerini yapıyorlar. İlimize daha çok katkı sunacak adayların belirlenmesini diliyorum” dedi.

Temayül yoklamasına Genel Merkez adına katılan AK Parti MKYK üyesi Edibe Sözen bu oylamanın hayırlara vesile olmasını dileyerek, “7 Haziran’da yapılacak seçimlere Malatya şimdiden hazır. Seçim sürecini başarıyla tamamlayacağımızdan şüphemiz yok. Malatya’da bu heyecanı yakından gözlemliyoruz” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından bin 778 delege Malatya’da milletvekili olarak görmek istediği 6 ismi yazarak sandıklara attı. Gizli olarak yapılan oylama sonrası sonuçların Ankara AK Parti Genel Merkezi’ne götürüleceği ve burada yetkili organların eşliğinde açılıp sayılacağı belirtildi.

Salonda temayül sürerken aday adaylarının da dışarıda hummalı bir çalışması vardı. Dün geceden itibaren Kapalı Spor Salonu dışında çadırlar kurarak temayül yoklaması için hazırlık yapan aday adayları delegelerin oyunu alabilmek için oldukça uğraştılar. Aday adayları, çadırlarına gelen delegelere çay, simit, döner gibi yiyeceklerin yanı sıra özel ilgi ve alaka göstererek büyük bir gayret gösterdiler. Tam bir panayır havasında geçen temayül yoklaması sırasında çok sayıda polis ekibi de görev aldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 775
Bu Ay : 5141
Toplam : 5141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom