Sarıoğlu CHP'den Aday Oldu

7 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği seçimleri öncesi aday adaylığı başvurularının 1 Mart’ta sona ereceği CHP’de Malatya’da şuan için 11 kişi başvuru da bulundu.

Sarıoğlu CHP'den Aday Oldu Malatya Siyaset

 Başvuruların Ankara CHP Genel Merkezi’ne yapıldığı, aday adaylığı başvurularda Malatya için şuan 11 aday adayı başvuru dosyasını Genel Merkeze iletti. CHP Malatya Milletvekili aday adayları arasında 2 genç kadın avukat bulunuyor.

Son olarak Malatya Barosu önceki dönem başkanı ve Türkiye Avukatlar Vakfı Başkan Yardımcısı Av. Selahattin Sarıoğlu da Ankara’da Genel Merkeze başvuru yaptığını açıkladı.

Yarın akşam 17.00’ye kadar sürecek olan aday adaylığı başvurularında sayının artması beklenirken Parti Meclisinin kararı ile 7 Mart’ta Malatya’da ön seçim yapılacak. Her ilçede ayrı sandıkların kurulacağı ön seçimde 3 bin 78 delege CHP’nin Malatya Milletvekili aday sıralamasını belirleyecek.

Şu ana kadar CHP Malatya Milletvekili aday adaylığı için başvuran isimler şöyle:

“Veli Ağbaba, Etem Körükmez, Memba Kuşçu, Berna Karadaş, Hasan Karahasanoğlu, Ahmet Küçükşahin, Ahmet Koşar, Selahattin Sarıoğlu, Hüseyin Mecit, Yusuf Sürücü ve Hulusi Porgalı”

Aday adayları arasında bulunan Ahmet Küçükşahin’in Balyoz davasında 3,5 yıl hapis yattıktan sonra Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile 2014 yılında tahliye olmuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 720
Bu Ay : 6804
Toplam : 6804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom