Taşkın'ın Başkanlık Sistemi Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bayram Taşkın, Türkiye'nin idare şekli bakımından bir dönüm noktasında olduğunu ifade etti.

Taşkın'ın Başkanlık Sistemi Açıklaması Malatya Haber

Genel seçim çalışmalarını sürdüren Taşkın, AK Parti Doğanyol İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette konuşan AK Parti Doğanyol İlçe Başkanı Ahmet Doşar, AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bayram Taşkın'ı yakından tanıdıklarını ifade ederek, "Bayram bey teşkilatta tanıdığımız ve sevdiğimiz bir ağabeyimiz. Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bayram Taşkın ise, 7 Haziran genel seçimlerinin Türkiye için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Demokrasinin, anayasal süreçle taçlandırılması açısından genel seçimin büyük önem taşıdığına değinen Taşkın, "Türkiye'nin demokrasi yolunda ilerlemesi için anayasa kaçınılmazdır. 35 yıldır darbe ürünü bu anayasayla, artık memleket idare edilemez hale gelmiştir. Halkın iradesinin yansımış olduğu TBMM'de 21. yüzyıla yakışır bir anayasayı milletimizle buluşturacağız" diye konuştu.

Taşkın, çözüm süreci konusunda önemli adımların atıldığını da kaydederek, şunları söyledi: 

"Hükümetimiz ve iktidarımızın kararlı duruşu, vatandaşımızın güveni ve desteği sayesinde; bugüne kadar nasıl ki bin yıldır birlikte yaşamışsak, inşallah bundan sonrada kıyamete kadar birlikte yaşayacağız. Bu büyük projedir. Bu büyük proje, bünyesinde risklerde barındırmaktadır. Bu büyük projeyi akamete uğratmaya çalışan güçler olacaktır. Hem uluslara arası güçler hem yerli iş birlikçileri. Ancak biz inanıyoruz ki halkımızın o kararlı duruşu hükümete olan güveni sayesinde inşallah bu seçimde de bugüne kadar olduğu gibi hükümetimize ve iktidarımıza büyük destek gideceğine inanıyorum ve hükümetimizde inşallah samimi adımlarla bu süreci başarıya ulaştıracaktır.2015 seçiminin diğer bir önemi Türkiye idare sistemi bakımından artık bir dönüm noktasına gelmiştir. Bunun hukuksal zemini yeni anayasadır ancak ete kemiğe bürünmüş hali de idare şekli bakımından başkanlık sistemidir. Bu da Türkiye'miz için artık kaçınılmaz olmuştur. Parlamenter sistem sürekli beraberinde bir riski de getiriyor. Getirdiği risk koalisyonlar hükümetidir. Bu güçlü liderlerin olduğu zaman olmayabilir ama onun dışında her zaman bu riski bünyesinde getirir. İnşallah başkanlık sistemiyle hem o baraj dediğimiz siyasi partilerin çoğunun zaman zaman muzdarip olduğu sitemden bertaraf olunur. İdarede yargının yasamanın ve yürütmenin saflarının netleştiği bir sistem olur. İdarede karara alma mekanizmasının ve sürecinin daha hızlı ve aktif olduğu bir süreç inşallah başkanlık sistemiyle devreye girmiş olacaktır. Başkanlık sistemi Türkiye'nin sosyolojik yapısına, tarihsel dokusuna uygun bir sistemdir. Dünyada uygulanan modellerde çok başarılı sonuçlarını hep beraber görmekteyiz. İnşallah yeni anayasa ile birlikte başkanlık sisteminde hep beraber tartışacağız. 2015 seçimlerinden sonra ayrı bir taahhüdümüzde devletin tüm mekanizmalarına çöreklenmiş olan bu paralel yapıyı derin güçleri bertaraf etmek olacaktır. Bu da yine hükümetimizin kararlı duruşu ve vatandaşımızın desteği sayesinde olacaktır. Bu saydığım başlıklar nezdinde 2015 seçimleri gerçekten çok önem arz etmektedir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 798
Bu Ay : 5992
Toplam : 5992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom