'Okumaya Her Zaman Önem Vereceğiz'

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde “Kütüphane” açılışı gerçekleştirildi. Kütüphanenin 4 bin 900 kitap kapasiteli olduğu belirtildi.

'Okumaya Her Zaman Önem Vereceğiz' Malatya Haber

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen açılışa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Türkoğlu, okul olarak öğrencileri kitaplarla buluşturmanın gayreti içinde olduklarını belirterek, “Biliyorsunuz çağımız internet çağı, öğrenciler maalesef internetle ve tabletlerle uğraşıyorlar. Bizim okul aile birliği başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Amacımız öğrencilerimizi kitaplarla tekrardan buluşturmak, geçmişi tekrar hatırlatmaktır” dedi.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut ise, "Kitap, kültürümüzün en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Eğer biz bunları yararlı bir şekilde kullanabilirsek, hem geçmişimizi daha iyi öğrenmiş olacağız, hem de geleceğimize yön veren, ufkumuzu açan birer ışık olacaktır. İnşallah öğrenciler de kendilerine verilen yaklaşık 4900 kitabı verimli bir şekilde kullanarak, gelecek hayatlarında da hem akademik başarılarında, hem de değerler eğitimi noktasın da iyi bir şekilde kullanıp hayatlarına yön vermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, kütüphanelerin önemine dikkat çekerek, “Okuma evinin açılması önemli bir adımdır. Kütüp, okuma anlamındadır. Hane, okuma evi anlamındadır. Biz 4900 kitabın bulunduğu kütüphaneyi açmanın onurunu yaşıyoruz.

Kuran-ı Kerim’in ilk ayeti okudur. ‘Oku seni yaratan Allah’ın ismi ile oku” Dolayısıyla biz okumaya her zaman önem vereceğiz. Âlimin uykusu, cahilin ibadetinden iyidir. ‘Hiç bilenle bilmeyenler bir olur mu’ hadisinden de anlaşılacağı üzere bilmek ve öğrenmek okuma ile mümkündür. Tabi okuduğumuzu anlayıp, içimize sindirip, davranış haline getirdiğimiz zaman, o okumanın bir anlamı olduğunu ortaya çıkarırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 202
Bu Ay : 2846
Toplam : 2846

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom