Malatya'da 65 Tekne Ruhsat Aldı

Karakaya Baraj Gölü başta olmak üzere baraj ve göletlerde tekneyle balıkçılık yapmak isteyenler, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden ruhsat alacaklar.

Malatya'da 65 Tekne Ruhsat Aldı Malatya İlçe

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir statüsü ile birlikte baraj ve göletler üzerinde düzenleme yetkisi de Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Bu kapsamda baraj ve göletlerde seyir yapanlar/yapmak isteyenler Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’ndan Bağlama Kütüğü Ruhsatı aldıktan sonra, Tarım İl Müdürlüğü’nün izniyle balıkçılık yapabilecekler.

55 BALIKÇI RUHSAT ALDI

Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar, 55’i balıkçı olmak üzere toplam 65 Bağlama Kütüğü Ruhsatı verildi. Ruhsat almak için gerekli evraklarla birlikte Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na müracaatta bulunanlardan, balıkçılık yapmaya uygun olan 55 tekneye ruhsat verildiği kaydedildi. Güvenli olmayan ve gerekli şartlara haiz olmayanlara ise ruhsat verilmedi.

SIKI DENETİM YAPILACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; Karakaya Baraj Gölü başta olmak üzere baraj ve göletler üzerinde, balıkçı tekneleri ile diğer her türlü tekneye sıkı denetim yapılacağı belirtildi. Gerekli ruhsat ve izin alınmadan baraj ve gölet üzerinde faaliyet gösteren teknelerin bağlanarak, 3 bin liraya kadar cezai müeyyide uygulanacağı kaydedildi.

Baraj üzerinde seyir eden tekne sahiplerinin mağdur olmamaları için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na müracaat ederek Bağlama Kütüğü Ruhsatı almaları istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 549
Bu Ay : 7346
Toplam : 7346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom