Çakır'a Nezaket Ziyaretleri Sürüyor

Vergi Haftası dolayısıyla Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, beraberinde grup müdürleri ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Çakır'a Nezaket Ziyaretleri Sürüyor Malatya Haber

Ziyarette kısa bir konuşma yapan Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Vergi Haftası’nın temel esprisinin verginin kamuoyu gündemine taşınması olduğunu belirterek, “Mükelleflerin vergiye gönüllü uyumu konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle vergi bilincinin oluşması adına okullarda konferanslar düzenleniyor, öğrenciler dairemizi ziyaret ediyorlar. Dolu dolu bir Vrgi Haftası yaşamanın gayreti içerisindeyiz. Devletin vergi alacağına sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

VERGİ BİLİNCİNİN OLUŞMASI GEREKİYOR

Tüm Vergi Dairesi çalışanlarının haftasını tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, vergi olmadan kalkınmanın olmayacağını söyledi. Ülke kalkınmasının ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının, vergilerin sağlıklı bir şekilde toplanmasına bağlı olduğunu belirten Başkan Çakır, “Bu haftalar vasıtasıyla vergi bilincinin oluşması gerekiyor. Gelişmiş ülkelere baktığımızda vergi bilincinin çok ileri seviyede olduğunu, insanların daha çok vergi vermek için yarışır hale geldiğini görüyoruz. Millet olarak bizim devlete büyük bir bağlılığımız var.

Bu bağlılığı vergi bilinciyle taçlandırmak gerekiyor. Verginin çoğalması için üreticinin, yatırımcının artması gerekiyor. Bu yatırımcıların tek bir alanla sınırlı kalmaması gerekiyor. Yatırım büyürse, ekonomi büyürse vergi de artacaktır” şeklinde konuştu.

Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, ziyaret sırasında Başkan Çakır’a bir buket çiçek takdim etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 453
Bu Ay : 3897
Toplam : 3897

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom