MASKİ'den Kompozisyon ve Şiir Yarışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liseler arası her bir damla suyun önemine dikkat çekmek için suyun önemini anlatan şiir, resim ve kompozisyon yarışması yapılacak.

MASKİ'den Kompozisyon ve Şiir Yarışması Malatya Haber

MASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Su kaynaklarının verimli kullanılması, suyun israf edilmemesi ve böylece dünyada su dengesinin bozulmaması için elimizden gelen her gayreti göstermeliyiz. Hz. Muhammed (SAV)’in ‘Akan su kenarında da olsan, suyu israf etme’ Hadis-i’ su israfının ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Bu kapsamda  su israfı konusunda farkındalık yaratmak, toplumun tüm kesimlerini bilinçlendirmek, suyun önemine dikkat çekmek amacıyla Malatya genelindeki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek. Yarışmaya katılacak öğrenciler, 11 Mart 2015 Çarşamba gününe kadar okul müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. Ayrıca yarışmacılar www.maski.gov.tr adresini ziyaret ederek yarışma şartnamesine ve ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler” denildi.

Yarışma sonrasında,  1.’ye 1 adet laptop, 2.’ye 1 adet notebook, 3.’ye ise 1 adet tablet verilecektir. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 800
Bu Ay : 7946
Toplam : 7946

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom