7 Güzel Adam Malatya'da

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen etkinlik ile 7 Güzel Adam dizisinin oyuncuları Malatyalılarla buluştu. Gece ayrıca filme konu olan yazar Rasim Özdenören de onur konuğu olarak sevenleriyle bir araya geldi.

7 Güzel Adam Malatya'da Malatya Haber

Kültürel etkinlikler kapsamında önemli bir etkinliğe imza atan Kültür A.Ş. 1950’li yıllar Maraş’ından, 1970’li yıllar Maraş’ına ve günümüze kadar uzanan bir “Şairler memleketi” hikâyesine konu olan 7 Güzel Adam Dizisinde rol alan oyuncuları izleyicilerle buluşturdu. Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte TRT’de ekranlara gelen dizide anlatılan yazar Razim Özdenören de onur konuğu olarak hayranları ile buluştu.

Geceye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecan, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Vergi Dairesi Başkanı Yunus Boyraz, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun tamamen dolduğu etkinlikle açılış konuşmasını yapan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya’yı tanıtmak ve kültürel değerlerini yaşatmak amacıyla dönem dönem bu tür etkinliklere imza attıklarını belirterek bugünde kültürel değerlerin yaşatılmasında ve yaygınlaştırılmasında ciddi emekleri olan 7 Güzel adamı Malatyalılarla buluşturduklarını söyledi.

Açılış konuşmasının ardından TRT’de yayınlanan 7 Güzel Adam dizisinin oyuncu kadrosu izleyicilerle buluştu. Oyuncular, izleyiciler tarafından alkışlarla karşılandı. İlk olarak söz alan Yazar Rasim Özdenören, kendisi ve diğer yazar arkadaşlarının hayatını konu alan dizi ile ilgili konuştu. O yıllar yaşadıkları anıları izleyicilerle paylaşan Özdenören, böyle bir diziyi izleyicilerle buluşturduğu için TRT yönetimine teşekkür etti.

Büyük ilgi ile izlenilen gecenin sonunda oyunculara Kültür A.Ş. tarafından plaket takdim edildi.

Türk edebiyatında önemli yerleri olan Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Ali Kutlay, Nuri Pakdil ve Alâeddin Özdenören’in hayatlarını konu alan 7 Güzel Adam dizisi aynı zamanda 1970'li yıllara ait "sağ-sol" çatışmasını, Maraş katliamı ve ülkenin 1980 darbesine adım adım gittiği yolları anlatıyor. Dizide o dönem biri solcu, biri sağcı gencin gözünden anlatılıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 511
Bu Ay : 7308
Toplam : 7308

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom