Malatya Güreşe Doyacak

Türkiye Güreş Federasyonu'nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan, Gençler Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası Malatya'da başladı.

Malatya Güreşe Doyacak Malatya Spor

20-22 Şubat tarihleri arasında Battalgazi Spor Salonu'nda yapılacak olan müsabakalara 58 ilden 800’e yakın sporcu katılıyor.

Battalgazi Spor Salonu’nda yapılan Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası’nın açılışına Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı katıldı.
Gençler kategorisinin çok önemli bir kategori olduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı yaptığı açıklamada, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’ya teşekkür etti.

Bu büyük organizasyona ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyleyen Fındıklı, “Çok önemli bir kategori olan gençler kategorisinin Malatya’ya verilmesi önemli bir olay. Çünkü bu gençler 2 yıl sonra milli takım forması giyecekler. Organizasyonun büyüklüğüne baktığımızda tabi ki mutlu oluyoruz. Çünkü bu organizasyon sayesinde 58 vilayetten 1000’e yakın sporcu Malatya’mıza geliyor. Tabi bu organizasyonumuzun yeni salonumuzda yapılması da oldukça önemli. Geçen yıl temelini attığımız salonumuz şuanda her şeyiyle hazır. Bu güreşleri tarihimizin pehlivanı Battalgazi’mizde yapmamızda çok anlamlı. Ben gerek Malatyalı hemşerilerimizin bu önemli organizasyona gerektiği gibi ev sahipliği yapacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 538
Bu Ay : 8597
Toplam : 8597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom