Aysel Çelikyay Aday Adayı Oldu

Aysel Çelikyay, hizmetlerini daha iyi yapmak amacı ile Ak Parti aday adaylık başvurusunu yaptı.

Aysel Çelikyay Aday Adayı Oldu Malatya Siyaset

Gazeteci, yazar, ve aktivist özelliği ile bilinen Aysel Çelikyay,başta kadınlardan aldığı desteği Malatya Milletvekilliğine dönüştürmek için ikinci kez Ak Partiden kadın aday adayı oldu.

Çelikyay yaptığı açıklamada;

"Değerli Memleketlilerim; Geçmişten geleceğe taşıdığı tarihi ve kültürel değerleri ile varlığını kanıtlayan Malatya’mız; medeniyetlerin doğduğu Avrasya’yı bir uçtan öteki uça kat edip Avrupa’nın batısı ile Asya’nın doğusunu birleştiren, medeniyetlerin yayılma yolunu ifade eden merkez konumundadır.

 Malatya coğrafi konumu itibari ile tarihte olduğu gibi günümüzde de medeniyetleri siyasi-sosyal-ekonomik olarak bir araya getiren önemli bir kavşak noktasındadır. Tutkun ve vurgun olduğumuz bu kente hizmet etmek hangi noktada olursa olsun bizler için onur vericidir.

Ülkemizin demokrasi tarihi gerek dış güçlerin, gerekse iç güçlerin mücadelesi ile sürekli olarak kesintiye uğramıştır. Milletimiz uğradığı sosyal, psikolojik, fiziksel ve statü bağlamındaki “baskıcı ve anti-demokratik” uygulamaların getirmiş olduğu materyalist dünya algısının hâkim olduğu ekonomik dayatmaların yumağına sürüklenmiştir. Böyle bedbaht bir ortamda iktidara gelen partimiz hem kendi döneminde hem de kendinden önceki dönemde Türkiye’nin mahpus kaderinin değişmesini sağlayan dönüm noktası olmuştur. Bu başarı “Devlet-Millet” uyumunun yeniden tesis edilmesini sağlayan, hayatını milletinin en kutsi emellerine adayan, vicdan yüksekliği-fikir istiklali inancı ile yola çıkan, zalimlerin attığı taşlardan alnında beyaz bir yıldız doğan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde AK Parti kadroları sayesinde sağlanmıştır.

AK Parti döneminde Türkiye’miz değişim, yozlaşma, çelişki ve tutarsızlık dünyasının tedirginlik krizlerini bir kenara bırakarak; 13 yılda siyasi-sosyal-ekonomik alanda köklü değişiklikler yapmış, bu değişikliklerden Malatya’mız da nasibini almıştır. İlimiz gerek tarım gerekse sanayi sektöründe hayli mesafe kat etmiş, tüketici toplum algısı yıkılarak üretici toplum algısı  sağlayan dinamik bir bakış açısı kazanmış, 13 yıl öncesine oranla çok daha iyi bir konuma gelmeyi başarmıştır. Malatya’mızın  kısa vadede “ekonomik-sosyal” alanın yanı sıra “kentleşme” alanında göstermiş olduğu başarı; ilimizin çehresini değiştirerek bulunduğu bölgenin vazgeçilmez merkezi olma yolundaki ilerleyişine büyük katkı sağlamıştır. 

Partimizin bu mukaddes yolculuğu esnasındaki başarısını, toplumsal ve siyasal tarihine damga vuran ilkleri yaşatarak sürdürmeye devam etmesi, ülkemizin-milletimizin ve ilimizin geleceği açısından hayati önem taşımaktadır. Partimizin bu mukaddes yolculuğu esnasında ilimiz için söyleyeceği sözü, “insan=hizmet” anlayışına sahip yeni siyasetçilerin“devlet=millet” uyumu içindeki bayrağı daha ileri taşıyacakları muhakkaktır. Demokrasi ve kadın AK Partinin dilinden düşürmediği iki temel kavramdır.Kadını sahip olunacak, kontrol edilebilecek, üzerinde her türlü tasarruf yapılabilecek nesneye indirgeyen bakış açısı değişmeli diyerek yola çıkan partimiz;sosyal, ekonomik ve siyasal gelişmeler sonucu, kadının kendi konumunu tartışmaya açmış ve bunu bir kadın hareketine dönüştürmüştür.Toplumun herkese vaat ettiği eşitlik ve özgürlüğü, kadının yaşamındaki her alanda gerçekleştirmek için; kadınların siyaset sahnesinde etkin olarak var olmalarını sağlamak adına siyasette kadınların “yokluk durumu” ortadan kaldırılmıştır. Partimizin vermiş olduğu bu özgüven ile mukaddes bir yola girmiş bulunuyorum.

Ben kuruluşundan bu yana AK Partimizin bünyesinde, kadın kollarında çalıştım.2009 yılında belediye meclis üyeliğine aday oldum. Siyaset akademisi, dâhil olmak üzere partimizin birçok çalışmasında aktif olarak rol aldım.Eş, anne ve  kadın olarak, aile fertlerinin ruhî ihtiyaçlarını, yerinde, zamanında ve yeterli seviyede karşılamak ve onların her türlü sıkıntılarında yanı başlarında olmakla, bütün toplum için eşsiz bir güç ve güven kaynağı anlayışı ile yola çıkarak 2004-2009 yılları arasında Malatya Yerel gündem 21 Kadın Meclisi Başkanlığı yaptım. İnsani ihtiyaçların en iyi karşılanacağı yer kuşkusuz, merkezinde kadının yer aldığı aile ortamıdır. İçinde taşıdığı bu rol, toplumsal açıdan da en etkin ve değerli bir işlevi teşkil eder anlayışı ile yazdığım ve koordinatörlüğünü yaptığım yerel projelere destek programı tarafından kabul edilen “Kadın Eğitim ve Koordinasyon Merkezi” projesi 2008 yılında Türkiye genelinde ödüle layık görüldü. Bu ve bunun gibi  

Son yıllarda akademik ve kamusal söylem içinde sivil toplum kavramının yeniden canlandığını, toplumsal değişimin temel ve birincil aktörlerinden birisi konumuna yükseldiğini söyleyebiliriz. Sivil toplum; yeniden canlanma sürecinde toplumsal gelişimin demokratikleşmenin ve ekonomik kalkınmanın önemli bir aktörüdür. Bu canlanmanın ilimize bölgesel ve küresel bir nitelik kazandırması amacı ile  Halka hizmet hakka hizmettir  öğretisi  ile “Işık Kadınlar Derneğini” kurarak Memleketlilerimin malumu olduğu üzere insana, kadına aileye yönelik olarak bir çok proje yazım  ve uygulamasında aktif  rol aldım.

Şimdiye kadar yaptığım projeler sayesinde varlığı korku uyandıran, kendi hayatıyla ilgili kararlarını kendi başına alması söz konusu olmayan annenin ve kadının yerini; kendine özgüveni olan anne ve kadının  alması sağlanmıştır.Genel olarak baktığımız zaman ülkemizin-ilimizin gelişmesi ve değişmesi için çeşitli projelerin  altına imza attım. Malatya’mızın dertleri ile dertlenen bir memleketliniz olarak,STK ve siyasi yaşamımdaki tecrübelerimi farklı bir basamağa taşıyarak; ülkeme-ilime hizmet için milletvekili aday adayı olmuş bulunuyorum.

Seçildiğim takdirde,insanın dışına düşmüş maddenin tahakkümüne girmiş bir dünya algısından uzak; kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum temsilcileri ve özel sektör kurucuları ile birlik-bütünlük içinde münezzeh bir uyum göstereceğim. Sosyal içerme amacı, hem gelir düzeyleri toplum ortalamasının çok altında olduğu için, hem de etnik veya dini kökenleri, toplumsal cinsiyetleri, eğitim durumları, fiziksel veya zihinsel engelleri dolayısıyla topluma eşit vatandaşlar olarak katılmakta zorluk çeken tüm insanlarımızın yanında olacağım. İlimizin gelişimi için faydalı olacağına inandığımız her türlü girişimin içerisinde yer alarak; değişim-dönüşüm ve yeniliğin destekçisi olacağım. Malatya’ya hizmet ederken siyasal yaşamımın merkezine “Vatan=İnsaniyet=Adalet=Kardeşlik=Hoşgörü=Vicdan” gibi  mefhûmeleri yerleştirerek çalışmalarımı yürüteceğim.

Milletimizin iç ve dıştaki hezim yapılanmalardan uzak, kemâline, istikbâline ulaşmış; asgari hayat standardını yakalamış olan bir Malatya’ya hep birlikte ulaşmak dileğiyle tüm memleketlilerimin dua ve desteklerini bekliyor, AK Parti milletvekilliği aday adaylığımı ilanen herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum."ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 841
Bu Ay : 4398
Toplam : 4398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom