MÜSİAD'dan Fabrika Ziyareti

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, 3. OSB’nin faaliyete geçirilmesi noktasında kararlı ve hızlı adımların atılamadığını belirterek “Malatya sanayisi için önemli bir zaman dilimini maalesef harcadık” dedi.

MÜSİAD'dan Fabrika Ziyareti Malatya Haber

 MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Balin ve yönetim kurulu üyeleri 2.OSB’de yeni yatırım olarak faaliyete geçen Özdallar Ayakkabı Fabrikasını ziyaret etti.

Burada fabrika sahibi Yusuf Özdal’a bu yatırımı Malatya’ya kazandırdığı için teşekkür eden Balin, yönetim kurulu üyeleri ile fabrikayı gezerek incelemelerde bulundu.
Fabrika gezisi sonunda açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Mehmet Balin, konuşmasına Tarsus’ta öldürülen Özgecan cinayetine değinerek başladı ve “Hunharca katledilen Özgecan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

2023 Türkiye vizyonu doğrultusunda Malatya için kritik hedefler belirlediklerini belirleyen Balin, “Malatya ihracat rakamının 2023 yılında 3 milyar Dolara ulaşması MÜSİAD olarak belirlediğimiz, inandığımız ve gerçekleşmesi için gayret gösterdiğimiz stratejik bir hedeftir. Söz konusu hedefe ulaşılması ancak daha fazla yatırımla ve daha nitelikle üretimle mümkündür. Bu nedenle ilimize yapılan yatırımları yakından takip etmekte ve artması içinde çaba göstermekteyiz” diye konuştu.

Malatya’nın sosyo-ekonomik kalkınması için katma değer artışı sağlayacak nitelikli alanlarda üretimin attırılmasının elzem olduğunu dile getiren Balin,bu nokta da ise organize sanayi bölgelerinin kilit rol oynadığını belirtti. Sanayicileri yatırıma çağırmak için altyapısı uygun yatırıma hazır alanların olması gerektiğini dile getiren Balin, “Yatırımcıya belirli standartların planlı ve sürekli biçimde sağlanması halinde Malatya sanayisi hızlı bir gelişim ivmesi kazanacak potansiyele sahiptir. Kamuoyunda 3. OSB olarak adlandırılan 1. OSB genişletme çalışmaları bu potansiyelin harekete geçirilmesi adına büyük önem taşımaktadır.

Fakat bu hususta kararlı ve hızlı adımlar atamadığımızdan Malatya sanayisi için önemli bir zaman dilimini maalesef harcadık. En azından bundan sonraki süreçte daha profesyonel biçimde hareket edilmeli, bir taraftan yatırım altyapısı hızlı biçimde hazır hale getirilirken diğer taraftan nitelikli yatırımların çekilmesine yönelik etkili çalışmalar yürütülmelidir. Daha önceki açıklamalarımızda ifade ettiğimiz gibi bu noktada bize düşeni yapmaya her zaman hazırız” dedi.

Balin bundan sonrada da düzenli olarak bu tür fabrika ziyaretlerini sürdüreceklerini belirterek “Sanayicimizle hem hal olacağız” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 257
Bu Ay : 4686
Toplam : 4686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom