Yeni Hac Kaydı Alınmıyor

Suudi Arabistan’ın, Kabe’nin etrafındaki genişletme çalışmalarından dolayı tüm ülkelerin hac kontenjanlarında yüzde 20 kısıtlamaya gitmesi nedeniyle bu yıl yeni hac kaydı alınmayacak.

Yeni Hac Kaydı Alınmıyor Türkiye-Dünya

 7 yıldır üst üste başvuru yapan adayların ise kesin kayıtları yapılacak. 

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, 2015 yılı hac kayıtları ile ilgili yaptığı açıklamada yeni kaydın alınmayacağını belirterek, 2007 yılında kayıt yaptırıp 2014 yılına kadar kayıtlarını kesintisiz olarak yenileten hacı adaylarına ise kesin kayıt hakkı tanınacağını söyledi.

Bu adayların kurasız Hac’ca gideceklerini belirten Çimen, daha önceki yıllarda kayıtlı olan hacı adayların da kayıtlarının otomatik olarak yenileneceğini belirtti. Hacı adaylarından hac konaklama türü tercihi ve adres değişikliği yapmak isteyenlerin 16-20 Şubat 2015 tarihleri arasında İl ve İlçe Müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptırabileceklerini dile getiren Müftü Çimen, 2015 yılı Hac Kuralarının ise 12 Mart 2015 Perşembe günü saat 11.00' de bilgisayar ortamında gerçekleştirileceğini kaydetti.

Bu yılki Hac kesin kayıtlarının 16-27 Mart 2015 tarihleri arasında Malatya İl Müftülüğü’nde yapılacağını ifade eden Çimen, hacı adaylarının ise kura sonuçlarını 12 Mart 2015 tarihinde, saat 21.00' dan itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://hac.diyanet.gov.tr adresi ile İl ve İlçe Müftülükleri Hac Bürolarından öğrenebileceklerini belirtti.

Müftü Çimen, geniş bilgin ise İl ve İlçe Müftülükleri Hac ve Umre bürolarından alınabileceğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 816
Bu Ay : 6010
Toplam : 6010

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom