Sosyal Belediyeciliğe Önem Veriyorum

Malatya’nın Hekimhan İlçesi Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini söyledi.

Sosyal Belediyeciliğe Önem Veriyorum Malatya İlçe

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürlüğü’ne atanan Nihat Abacı’ya, ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Hekimhan İlçesi Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, kendisinin 5’nci dönem belediye başkanı olması nedeniyle, uzun yıllar haber sektöründe tanıdığı Nihat Abacı’nın haberlerinde objektif olmasını çok beğendiğini ve bunu her zaman takdir ettiğini söyledi.

BİK Malatya Şube Müdürlüğü’ne atanan Nihat Abacı’nın yeni görevini hak ettiğini söyleyen Aliseydi Millioğulları, Abacı’ya BİK Malatya Şube Müdürlüğü görevinde başarılarının devamını diledi.

Belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Hekimhan İlçesi Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, “Bilindiği gibi 4 dönem Hekimhan İlçesi Güzelyurt Beldesi Belediyesi Başkanlığı görevini yaptım. Malatya’nın büyükşehir olması ve beldelerin kapanmasıyla Hekimhan İlçesi Belediye Başkanı oldum. Dolayısıyla 5’nci dönem belediye başkanlığı tecrübemi hizmete daha fazla dönüştürmek için çaba gösteriyorum” ifadelerini kullandı.

İlçenin içme suyu sorununun önümüzdeki Haziran veya Temmuz ayına kadar çözeceklerini aktaran Aliseydi Millioğulları, ilçeye ilk defa TOKİ konutlarının yapılacağını ve 143 konutun temelinin önümüzdeki günlerde atılacağını vurguladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın ilgisiyle, İstanbul Beşiktaş, Ataşehir ve İzmir Konak belediyeleri ile Hekimhan Belediyesi’nin kardeş belediye olduğunu hatırlatan Millioğulları, Beşiktaş Belediyesi’nin Hekimhan’a yazlık düğün salonu ve kafeterya, İzmir Konak Belediyesi’nin de ilçeye park yaptıracağını vurguladı.

8 Mart 2015 tarihinde Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçede Hanımlar Dinlenme Evi’ni açacaklarını belirten Aliseydi Millioğulları, “Artık alt yapıyı büyükşehir belediyesi yapacak olmasından dolayı biz ise, sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz” şeklinde konuştu.

İlçenin geleceğinin parlak olduğunu, maden yatakları nedeniyle ilçede istihdam imkânının artacağına da dikkat çeken Millioğulları, Kolin şirketi tarafından kurulan devir cevheri fabrikası ile 750 kişiye istihdam imkanı oluşturulacağını vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 497
Bu Ay : 4054
Toplam : 4054

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom