Dilek Mahallesi'nde Yol Açma Çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Dilek Mahallesi’ni Malatya’ya bağlayan ve gelecekte Karakaya Baraj Gölü’ne bağlanacak olan Dilek Caddesi’nde yol açma ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Dilek Mahallesi'nde Yol Açma Çalışması Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların devam ettiği Dilek Caddesinde incelemelerde bulunup, yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. İnceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert ile bazı şube müdürleri de katıldı.

Dilek Caddesinin Malatya’nın çok önemli arterlerinden biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların bitmesiyle çok önemli bir bulvarı Malatya’ya kazandıracaklarını söyledi.

“MALATYA’NIN BİRÇOK NOKTASINDA YOL ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ”

Yol genişliğinin 7 metreden 30 metreye çıkarıldığını vurgulayan Başkan Çakır, “Yolumuz Sivas-Malatya karayolunun da bağlantı yollarından bir tanesi. Dilek Mahallemizin ulaşımını rahatlatacak bu çalışmalar mahallemizin ve bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak. Toplamda 8 kilometre uzunluğunda olan yolumuzun 3,5 kilometrelik bölümünü bu yıl yapacağız. Ekiplerimiz şuan toprak dolgu ve pmt serim işi ile birlikte sıcak asfalt yapımını sürdürüyorlar. Havalar elverişli olduğu sürece burada çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Malatya’nın birçok noktasında yol çalışmaları yaptığına değinen Başkan Çakır, “Ekiplerimiz Bostanbaşı, Darende, Akçadağ, Kale ve Battalgazi ilçelerimizde yeni yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyorlar. Bostanbaşı’nda açtığımız 1,5 kilometrelik yolun büyük bir kısmı tamamlandı. Havaların düzelmesiyle birlikte yolumuzda asfaltlama çalışmaları yapacağız. Yine ekiplerimiz bazı ilçelerde karla mücadele çalışmaları yapıyorlar. Yüksek yerlere bu sene çok daha fazla kar yağdı. Yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan mahallelerimizin yollarını kısa sürede ulaşıma açtık. Saha hakimiyetini sağladık. Yeni gelecek araçlarımızla birlikte Malatya’nın birçok noktasında çalışmalar yapacağız. Bu sene Büyükşehir Belediyemiz sahada çok daha güçlü olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 24
Bu Ay : 4914
Toplam : 4914

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom