Öğrenciler Cinayeti Protesto Etti

Mersin’de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için Malatya’da yürüyüş yapan liseli öğrenciler, yaşanan cinayetleri protesto ettiler.

Öğrenciler Cinayeti Protesto Etti Türkiye-Dünya

Malatya Lisesi’nden bir grup öğrenci ellerinde çeşitli dövizlerle İnönü Kaplı Çarşısı üstüne kadar yürüdü. Çeşitli sloganlar atarak cinayeti protesto eden liselilere zaman zaman yolda yürüyen vatandaşlarda alkışlarla destek verirken grup kapalı çarpı üstüne geldiğinde çevredeki vatandaşlarla eyleme katıldı.

Burada grup adına konuşan Musa Türköz, Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesini kınayarak, "Kadına yönelik şiddete lise öğrencileri olarak karşı çıkıyor ve kınıyoruz. Özgecan'ın yerinde burada bulunan kız arkadaşlarımız da olabilirdi. Onlar bizim arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annelerimiz. Özgecan'ın vahşice öldürülmesini kabul etmiyoruz ve lanetliyoruz. Özgecan'ın başına gelenlere benzer şeyler tacizler buradaki arkadaşlarımızın başına da gelebilir, gelmiştir. Malatya halkının bize verdiği desteğe ve bizimle burada bulanmasını anlamlı görüyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Grup basın açıklamasın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 724
Bu Ay : 3208
Toplam : 3208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom