Faruk Öz'den Şire Pazarına Ziyaret

Milletvekili Ömer Faruk Öz, kayısının fiyat istikrarı için lisanslı depoculuğun önemli olduğunu belirtere, Malatya’da lisanslı depoculuğun kurulması için baskı yapılması gerektiğini ifade etti.

Faruk Öz'den Şire Pazarına Ziyaret Malatya Haber

 AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Şire Pazarı esnafını ziyaret etti. Burada bulunan çoğunluğunu kayısı üreticilerinin oluşturduğu vatandaşlar, Milletvekili Öz’den kayısının okullarda ve askeri birliklerde dağıtılması için destek istedi. Üzümün yanında kayısının da dağıtılmasını isteyen üreticiler bunun Malatya’nın ekonomisi açısından önemli olduğunu söylediler.

Kuru kayısı lisanslı depo yönetmeliğini çıkardıklarını ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı belirten Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, “Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına göre, kuru kayısı lisanslı depoculuğu kurma yetkisini kazandık” dedi.

Lisanslı Depoculuğun Malatya’ya getireceği avantajları anlatan Öz, lisanslı depoculuğun kurulması yönünde Ticaret Borsası’nın, Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Malatya Valiliği’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda önayak olması gerektiğini ifade etti.

ÖZ: "LİSANSLI DEPOCULUK İÇİN BASKI YAPIN, BENDE ÖNCÜLÜK EDEYİM"

Kayısı üreticilerine seslenen Ömer Faruk Öz, lisanslı depoculuğun kurulması anlamında her zaman çiftçiye öncülük edeceğinin sözünü verdi. Ardından lisanslı depoculuğun ilerde çiftçiye sağlayacağı kazanımlara temas etti.

Vekil Öz, daha sonra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile telefonda görüştü. Bakan Yılmaz’dan kayısının okullarda ve askeri birliklerde dağıtılması konusunda destek isteyen Vekil Öz, Yılmaz’dan olumlu cevap aldı. Bunun üzerine kayısı üreticileri Vekil Öz’e teşekkür ederek alkışladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 878
Bu Ay : 4676
Toplam : 4676

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom