Eğitim Bir Sen 23 Yaşında

Eğitim-Bir-Sen’in 23.kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, ”Eğitim-Bir-Sen hep uzlaşma ve diyalogdan yana olmuştur ve olmaya da devam edecektir” dedi.

Eğitim Bir Sen 23 Yaşında Malatya Eğitim

 Sendika binasında 23. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, 14 Şubat 1992 yılında kurulan sendikalarının duruşu, ufku, misyonu ve vizyonu ile Türkiye’nin en saygın ve en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Hak ve Özgürlük mücadelesi ile 23 yılı geride bıraktıklarını belirten Yıldırım, “Her eylem yeniden diriltir beni, nehirler düşlerim göl kenarında’ diyerek toplumu tepki vermeye, harekete geçmeye ve haklarını aramaya çalışan Mehmet Akif İnan ve bir grup arkadaşı tarafından kurulmuştur Eğitim-Bir-Sen” dedi.

Eğitim-Bir-Sen’in Türkiye’de 320 bin, Malatya’da ise 6 bin 150 üyesi ile Türkiye’nin daha demokratik, özgürlüklerin daha fazla yaşanılabildiği bir ülke haline dönüştürülmesini sağlamak için yoğun bir çaba sarf ettiğini belirten Yıldırım, “Eğitim-Bir-Sen’in emek, özgürlük ve demokrasi konusunda toplumun tüm katmanlarının kalıcı bir duyarlılığa sahip olması için gösterdiği çabanın artarak devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Yıldırım, Eğitim-Bir-Sen’in kuruluşunda ve büyümesinde emeği geçen tüm herkese teşekkür ederek nice 23. Yıllarda temennisinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 805
Bu Ay : 6785
Toplam : 6785

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom