Suriyeli Kardeşimizdir Bizim Misafirlerimiz

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı mülteci konumunda Malatya’ya gelen Suriyeli vatandaşlara yönelik Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar devam ediyor.

Suriyeli Kardeşimizdir Bizim Misafirlerimiz Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya’da yaşayan 250 Suriyeli aileye 120’şer TL değerinde gıda yardımı yapıldı. Toplamda 30 bin TL değerindeki gıda paketleri MAZLUMDER aracılığıyla Malatya’nın çeşitli semtlerinde yaşayan Suriyeli mültecilere ulaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi, gıda yardımının yanı sıra, Suriyelilerin kaldığı MABEK’e de ilaç yardımında bulundu. Toplamda 226 adet kutu olan ilaçların yaklaşık değerinin 24 bin TL olduğu belirtildi. İlaçlar, MABEK yetkililerine teslim edilirken, gıda ve ilaçların toplam değerinin 54 bin lira civarında olduğu kaydedildi.

ÇAKIR: "SURİYELİ KARDEŞLERİMİZ, BİZİM MİSAFİRİMİZ"

Suriyeli vatandaşların, ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı yurtlarını terk ederek mülteci durumuna düştüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’ya gelen Suriyelilerin Malatyalılar’ın misafiri olduğunu söyledi. Malatyalı hayırseverlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi olarak Suriyeli mültecilere yardımlarda bulunduklarını kaydeden Başkan Çakır, “Bu konuda hamiyetperver hemşerilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu kurum ve kuruluşları olarak bizlerin azami bir duyarlılık göstermesi gerekiyor. Açıkça ifade edeyim ki bu bizim hem insani, hem vicdani hem de tarihsel bir sorumluluğumuzdur. Biz daha önce olduğu gibi şimdi de kardeşlerimize gıda ve ilaç yardımında bulunduk ve imkanlarımız nispetinde bundan sonraki süreçte de yardımcı olmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkan Çakır, “Ülkemizde mülteci konumunda olan ve halen konteyner kente yerleşmemiş olan Suriyeli aileler var. Zaten bu ailelerimize devletimiz gerekli her türlü maddi ve manevi desteği sunuyor. Biz de kardeşlerimizin gıda ihtiyaçları için paketler hazırladık. Ayrıca MABEK’teki Suriyeli kardeşlerimiz için de ilaç gönderdik. Şu anda bize sığınmış olan bu muhacir kardeşlerimize sahip çıkarak, iyi bir ev sahipliği yapmamız gerekiyor. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösteren, elinden gelen yardımları yapan tüm hemşerilerime ve sivil toplum kuruluşlarımıza da bu vesile ile hasseten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 355
Bu Ay : 1884
Toplam : 1884

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom