Engelleri Aşarak Türkiye'de 2. Oldu

Malatya Yeşilyurt Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Ünal Dönmez Görme Engelliler Satranç Yarışmasında 386 sporcu arasında Türkiye ikincisi oldu.

Engelleri Aşarak Türkiye'de 2. Oldu Malatya Spor

Malatya Yeşilyurt Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Şerif Büyüktaş, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Dönmez ve İbrahim Dengiz'in yanı sıra Türkiye genelinde yapılan santranç yarışmasında Türkiye ikinciliği kazanan sporcu Ünal Dönmez, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret etti.

Türkiye genelinde yapılan Görme Engelliler Yarışmasında Türkiye ikinciliğini kazanan sporcu Ünal Dönmez, Başkan Polat'a kazandığı kupayı takdim etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Polat, Türkiye ikinciliğini Kazanan görme engelli sporcuya çeşitli hediyeler verdi.

POLAT, "SPORA VE SPORCULARIMIZA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DAVAM EDECEĞİZ"

Ziyarete ev sahipliği yapan Başkan Polat, "Sayın Başkanımız, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Yeşilyurt Görme Engelliler Spor Kulübümüz Malatya'mızda büyük bir boşluğu dolduruyor, engelli kardeşlerimize yardımcı oluyor. Yapılan çalışmalar neticesinde başarı kaçınılmazdır. Bunun en güzel örneğini Türkiye ikinciliğini kazanan Ünal Dönmez Kardeşimizin elde ettiği başarıda görüyoruz. Ünal kardeşimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Birçok engeli aşarak hiç bir şeyi bahane etmeyerek, büyük bir başarı kazanmış ve bizleri gururlandırmıştır. Bir sonraki yarışmada Türkiye Birinciliği bekliyoruz. Biz Yeşilyurt Belediyesi olarak spora ve sporcularımıza her türlü desteği vermeye davam edeceğiz. Bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor başarılarınızın devam etmesini diliyorum" dedi.

BÜYÜKTAŞ "BİZLERE VERDİĞİNİZ DESTEKLE ÇOK DAHA BAŞARILI ÇOCUKLAR YETİŞECEK"

Ziyarette konuşan Büyüktaş, "Malatya Yeşilyurt Görme Engelliler Spor Kulübü olarak vermiş olduğu desteklerden dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan Görme Engelliler Santranç Yarışmasında 386 sporcu arasında Ünal Dönmez kardeşimiz Türkiye İkincisi oldu. Aynı zamanda İsmail Ağademir kardeşimiz de Türkiye 23.sü oldu. Yıldızlarda Türkiye ikincimiz Ünal Dönmez'in kardeşi henüz on bir yaşında, averaj farkıyla Türkiye dördüncüsü oldu. Yeşilyurt Görme engelliler Spor Kulübü olarak bizlere vermiş olduğunuz destekle çok daha başarılı çocuklar yetiştireceğiz. Biz Sayın Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor, başarılarınızın artarak devam etmesini yürekten diliyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 81
Bu Ay : 3525
Toplam : 3525

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom