Mahsur Kalan 2 Kişi Kurtuldu

Malatya’da yoğun kar yağışı sonrası yaylada mahsur kalan iki vatandaş Malatya Büyükşehir Belelediyesi ekiplerince kurtarıldı.

Mahsur Kalan 2 Kişi Kurtuldu Malatya Haber

Meteroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelinde yağışlar ile ilgili uyarılarının ardından Malatya’nın her bölgesinde hazırlık yapan Büyükşehir Belediyesi 9 Şubat Pazartesi gününden itibaren karla mücadele çalışmaları yapıyor.
AYKOME Bilgi Merkezinden alınan bilgilere göre karla mücadele çalışmalarına 82 ekip, 870 personel, 235 araç katılıyor. Gün itibariyle Malatya’da kapalı yol sayısı ise 84. Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü ekipleri yolları ulaşıma açabilmek için gece boyunca kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı.

Acil çağrılara da müdahale eden ekipler, Bürücek Yaylasında mahsur kalan iki vatandaşı gece geç saatlerde kurtarmayı başardı. Kar kalınlığının birbuçuk metreyi açtığı Bürücek Yaylasında mahsur kalan Yusuf Ceyhan ve İbrahim Ceyhan adlı vatandaşlara gece 23.00 sıralarında donmak üzereyken Büyükşehir Belediyesi ekipleri ulaştı. Vatandaşları 112 acil servis ekiplerine teslim eden ekipler, sabah saatlerinde de vatandaşlara ait hayvanları bölgeden kurtardı.

Öte yandan müdahale sırasında İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğüne bağlı bir dozer de çığ altında kaldı. Operatörünün çığı fark ederek içinden ayrıldığı dozer bölgede bulunan Büyükşehir Belediyesine ait diğer araçlar tarafından kurtarıldı.

Yusuf Ceyhan ve İbrahim Ceyhan isimli vatandaşlar ise, kendilerini kurtarmak için aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 764
Bu Ay : 7561
Toplam : 7561

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom