"Görünür Ol, Emniyetli Ol" Projesi

Darende İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan ‘Görünür ol, emniyetli ol’ projesi kapsamında ilçedeki traktörler sürücülerine reflektör dağıtıldı.

Malatya Haber

İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde başlatılan proje ile birlikte traktör römorklarının gece fark edilmelerini kolaylaştırarak ve bu şekilde trafik kazalarını önlemek amacıyla Darende ilçesine bağlı Irmaklı Mahallesinde traktör sürücülerine reflektör dağıtıldı.

Trafikte meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesi için denetimlerin aralıksız sürdüren Darende Jandarma Trafik Timleri özellikle traktörlerin ışıklandırılması adına üçgen reflektörlerin takmalarını ve tarımsal faaliyetlerde kullanılan araç gereçlerde de kara yolunda seyir halinde iken uygun olarak nakledilmesi gibi hususlarda sürücüleri uyardı. Irmaklı mahallesinde yapılan denetimlerde tarım araçlarının ışık donanımlarındaki ve işaretlemelerdeki eksikliklerden dolayı özellikle traktör römorklarında reflektörü olmayan traktör sürücülerine 20 adet reflektör hediye edilerek bu konuda sürücüler uyarıldı.

Denetimlerinin bundan sonra da yapılacağını belirten ekipler bu projenin Darende’ye bağlı diğer mahallelerde de devam edeceğini söylediler.

Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş da reflektör dağıtımına katılarak traktör sürücülerine uyarılarda bulundu. Amaçlarının çiftçilerin kazalara yol açmadan traktörlerini sürmesi olduğunu ifade eden Kuş, “Türkiye’de örnek projelerden bir tanesi bu. Irmaklı köyümüzde çalışanı fazla olması hem de traktör sayısının fazla olmasından dolayı seçilen bir mahallemizdir. İnşallah güzel olur düşüncesiyle reflektörleri traktör römorklarına takıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 261
Bu Ay : 884
Toplam : 884

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom