Rehber Öğretmenler Toplandı

Battalgazi Milli Eğitim Müdürlüğü 2.bölgeye bağlı okullarda çalışan rehberlik zümre başkanları toplantı yaptı.

Rehber Öğretmenler Toplandı Malatya Eğitim

Türk Telekom İlkokulu Müdürlüğü'nde gerçekleşen toplantıya Hidayet İlkokulu, Hidayet Ortaokulu, Tevfik Memnune Gültekin İlkokulu, Yahya Kemal Bayatlı İlkokulu, Vakıfbank İlkokulu, Vakıfbank Ortaokulu, Melekbaba Ortaokulu, Türk Telekom İlkokulu, Türk Telekom Ortaokulu ve Hatice İsmet Şeftalicioğlu Ortaokulu'nda zümre başkanı olan rehber öğretmenler (psikolojik danışman) katıldı.

Toplantıda 2014-2015 Öğretim yılı 1.dönem rehberlik çalışmalarının genel değerlendirmesi yapılarak, kaynaştırma öğrencileri, rehberlik plan ve etkinlikleri, iyi örnek uygulamaları, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile ilişkiler, öğretmenlere müşavirlik, ev ziyaretleri ve veli toplantıları gibi konular üzerinde paylaşımlarda bulunuldu. Okullarda yapılan ve yapılacak olan rehberlik faaliyetlerinin paylaşılıp, tartışıldığı güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Hidayet İlkokulu Rehber Öğretmeni Yılmaz Konuk, yapılan toplantının rutin zümre toplantılarından farklı geçtiğini, çeşitli konuların tartışılarak enine boyuna konuşulduğunu söyledi.

Rehberlik anlamında öğrenci ve velilere yönelik yapılabilecek farklı uygulamaların dile getirildiği bir toplantı olduğunu belirten Konuk, yaklaşık iki saat boyunca bütün katılımcıların bu sürece katkı sunduğunu belirtti. Toplantıda alınan karar ile birlikte Malatya’daki rehber öğretmenlerin WhatsAp adlı sosyal paylaşım ağında “PDR Paylaşım Grubu” adında bir grup kurularak etkinlik ve iyi örnek paylaşımlarının buradan yapabileceğini belirten Kokun, bu sayede hem güzel uygulamaların bütün okullara yayılmasının sağlanacağını, hem de rehber öğretmenler için güncel bir iletişim ağının oluşacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya katılıp fikirlerini grupla paylaşan Yahya Kemal Bayatlı İlkokulu Rehber Öğretmeni Serdar Akgün ise, toplantıya ev sahipliği yapan Türk Telekom Ortaokulu rehber öğretmenlerine grup adına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 536
Bu Ay : 3980
Toplam : 3980

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom