AKP'de Adaylık Süreci Başladı

AK Parti’de 7 Haziran yapılacak 25’nci dönem milletvekili süreci bugün başladı. Milletvekili adaylık başvurusunun 20 Şubat Cuma günü sona ereceği belirtildi.

AKP'de Adaylık Süreci Başladı Malatya Siyaset

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti) 7 Haziran’da yapılacak 25’nci dönem milletvekili genel seçimleri süreci başladı. Bugün başlanan aday adaylık başvuruları 20 Şubat Cuma günü sona erecek. Konuyla ilgili AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı düzenlediği basın toplantısında 25’nci dönem milletvekili aday adayı olacaklarının bugünden itibaren dosyalarının kabul edileceğini söyledi.

Milletvekili aday adaylığı dosyalarının 20 Şubat’ta sona ereceğini ve bu nedenle de hafta sonu da AK Parti Malatya İl binasının açık olacağını söyleyen Kahtalı, milletvekili adaylık başvurusunun AK Parti Malatya İl teşkilatında veya AK Parti Genel Merkez’ine yapılacağını dile getirdi.

Milletvekili adaylık başvuru formlarının AK Parti Malatya İl teşkilatında veya AK Parti’nin internet sitesi http://www.akparti.org.tr alınabileceğini vurgulayan Kahtalı, formların bilgisayar ortamında veya el yazısı ile doldurulabileceğini, istenen belgelerin de eksiksiz olarak eklenmek suretiyle ya AK Parti Malatya İl teşkilatına ya da AK Parti Genel Merkezi’nde bizzat teslim edilmesi gerektiğini hatırlattı.

MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞINDA İSTENİLEN BELGELER

25’nci dönem milletvekili adaylık başvurularında eklenecek belgeler konusunda da bilgilendirme yapan Kahtalı, “Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi. (Milletvekili adaylığı için olduğu belirtilecek) Diploma sureti. Nüfus cüzdanı sureti (T.C. Kimlik Numarasını gösterir). Askerlik durum belgesi. Banka dekontu (Başvuru aidatının yatırıldığına dair). 2 adet vesikalık fotoğraf ve adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi bulunması gerekiyor. Başka bir siyasi partinin üyesi olup da partimizden adaylık başvurusunda bulunmak isteyen kimselerin üyesi oldukları partiden istifa ettiklerine dair noter marifetiyle gönderilmiş istifa bildirimlerinin de başvuru formuna eklemeleri zorunludur” diye konuştu.

Milletvekili adaylık başvuru ücretlerinde erkek adaylardan 5 bin TL, kadın adaylardan 2 bin 500 TL ücret alınacağını belirten Kahtalı, engelli oranı yüzde 40 ve üzerinde olan milletvekili aday adaylarında ise herhangi bir ücret alınmayacağını söyledi.

Kahtalı, banka dekontunda aday adayının T.C kimlik numarası ve adresi yazılması gerektiğini, il başkanlığı banka hesabı dışında başvuru aidatı tahsil edilmeyeceğini ve adaylık başvurusunda bulunan ve aidat yatırması gereken kimselerden, parti hesabına yatırılan başvuru aidatını aday olamaması durumunda geri talep etmeyeceğine dair taahhütname alınıp, başvuru formuna ekleneceğini belirtti. Kahtalı, AK Parti Malatya Milletvekili adaylık başvuru dosyalarını 23 Şubat Pazartesi günü AK Parti Genel Merkezi’ne teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 362
Bu Ay : 3919
Toplam : 3919

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom