Dilek Caddesi Genişletiliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Dilek Mahallesi’ni Malatya merkeze bağlayan Dilek Caddesi’nde yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.

Dilek Caddesi Genişletiliyor Malatya Haber

Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda 7 metre genişliğindeki yol, 30 metreye çıkarılıyor. Dilek yolunun 3 kilometrelik bölümünde ilk olarak içmesuyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı hizmetlerinin deplaseleri yapıldı. Toprak dolgu ve pmt serim işinin devam ettiği çalışmalara, yol güzergâhında bahçesi bulunan vatandaşlar yol genişletme çalışmalarına karşılıksız destek vererek örnek bir davranış sergiliyorlar.

Vatandaşlar tarafından yol için terki yapılan alanlarda yıkılan ve bozulan yerler Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından taş duvar ve çitlerle çevriliyor.

ÇAKIR: "YOLLARI STANDARTLARA UYGUN HALE GETİRİYORUZ"

Malatya’nın bütün cadde, sokak ve yollarını standartlara uygun hale getirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın önemli ulaşım akslarından biri olan Dilek yolunun 3 kilometrelik bölümünün bahar aylarının sonunda tamamlanacağını söyledi.

Yolun şehir içi trafik akışına önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Başkan Çakır, “Yolumuz, Malatya-Sivas Karayolunun bağlantı yollarından birisi. Galericiler Sitesi, Yaş Sebze ve Meyve Hali, Mahrukatçılar Sitesi ile Nakliyatçılar Sitesi’ne Sivas yönünden gelmek isteyen vatandaşlar, şehir merkezine girmeden bu yolu daha güvenli bir şekilde kullanabilecekler. Yolumuz standartlara uygun hale geldikten sonra bölgenin gelişimine de önemli katkılar sağlayacak” dedi.

"DEVLET-VATANDAŞ İŞBİRLİĞİNİN GÜZEL BİR ÖRNEĞİ"

Dilek Caddesi’nde sürdürülen yol açma ve genişletme çalışmaları sırasında devlet-vatandaş işbirliğinin güzel bir örneğinin yaşandığını da kaydeden Başkan Çakır, yol açma ve genişletme çalışmaları sırasında, bahçe ve arazilerini karşılıksız veren vatandaşlara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 160
Bu Ay : 1728
Toplam : 1728

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom