Malatya'dan Ankara'ya Yürüyüş Yapılacak

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’un başlatmış olduğu Ankara’ya yürüyüş eylemine Malatya’dan da katılım olacak.

Malatya'dan Ankara'ya Yürüyüş Yapılacak Malatya Haber

Malatya Öğretmenevi’nde düzenlenen basın toplantısında TMMOB Malatya İl Koordinasyon Kurulu yürüyüş ile ilgili açıklama yaptı. TMMOB Malatya İl Sekreteri ve Makine Mühendisleri Odası Malatya İl Temsilcisi Erdal Yavaş tarafından yapılan açıklamada, 24 odanın ve yüzlerce biriminden temsilcilerin Türkiye’nin dört bir tarafından, altı ana kol üzerinden başlattığı Ankara yürüyüşüne katılacaklarını söyledi.

Rant amaçlı politikalara, yağma ve talana dur demek için yürüyeceklerini belirten Yavaş, “Kentlerin yaşanabilir planlı ve sağlıklı hale gelmesi, ormanlarımızın, tarım arazilerimizin, köylerimizin, meralarımızın, kıyılarımızın, suyumuzun, derelerimizin, bütün doğal çevremizin korunması ve ranta açılmaması için yürüyoruz” dedi.

“Taşeronlaştırma uygulamalarına, işten çıkarmalara, işsizlik, yoksulluk ve düşük ücretlere karşı, grev yasaklarına karşı direnen işçilerle, kamu çalışanları ile dayanışma için yürüyoruz” diyen Yavaş, Cuma günü Malatya’dan da Oda olarak Ankara’ya yürüyüş düzenleyeceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 128
Bu Ay : 3685
Toplam : 3685

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom