MHP Adayları İki Farkı Beğenmediler

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) geçtiğimiz pazar günü yapılan il kongresi, Battalgazi İlçe Seçim Kurulu tarafından iptal edildi.

MHP Adayları İki Farkı Beğenmediler Malatya Siyaset

8 Şubat Pazar günü Sabancı Kültür Merkezi’nde 3 adayın yarıştığı MHP Malatya İl Kongresi’nde Mehmet Erdem 242 oy olarak birinci seçilmişti. Erdem’in en yakın rakibi Hakan Er ise 240 oy alarak seçimleri kaybetmişti. Kongrede yer alan diğer aday Mehmet Bitmez’de 31 oy olarak seçimi kaybeden taraf oldu.

Ancak seçimin ertesi günü MHP İl Başkanı seçilen Mehmet Erdem, İl Seçim Kurulu’na başvurarak en yakın rakibi ile arasındaki oy farkının daha fazla olması gerektiğini bu nedenle de seçimlerde hile yapıldığını iddia ederek kongrenin iptal edilmesini istedi. Bunun üzerine adaylardan Hakan Er de, İl Seçim Kurulu’na 1 saat sonra başvurarak seçimlerde hukuksuzluk olduğunu öne sürerek kongrenin iptalini talep etmişti.

Her iki başvuruyu da değerlendiren Battalgazi 1. İlçe Seçim Kurulu yaptığı değerlendirmede MHP Malatya İl Kongresi’nin iptaline karar verdi. Kararın gerekçesinde ise teşkilatı olmayan Kale ve Arguvan ilçelerinde 2 delegenin kongrede oy kullanmış olması gösterildi. Kanuna göre teşkilatı oluşturulmayan ve kongreye gidilmeyen ilçelerden bir üst kongreye delege yazılamaz deniliyor.

Yine iptal kararı gerekçeleri arasında Arapgir ve Battalgazi ilçesinden 3 delegenin İl Kongresindeki listede isminin yer almaması gösterildi.

İlçe Seçim kurulunun iptal kararının ardından ise yeni il kongresinin 15 Mart 2015 günü yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 593
Bu Ay : 3077
Toplam : 3077

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom