Güneydoğu Anadolu Masterler Ligi

Güneydoğu Anadolu Masterler Ligi oynanan 4 maçla başladı.

Güneydoğu Anadolu Masterler Ligi Malatya Spor

 Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde yer alan 8 Masterler Derneği Futbol Takımının katılımıyla oluşan Güneydoğu Anadolu Masterler Ligi’nin ilk haftası çekişmeli ve zevkli geçen maçlara sahne oldu.

4’er takımlı A ve B Gruplarında toplam 8 takımın mücadele ettiği deplasmanlı çift devreli lig usulü oynanan ligde, Diyarbakır Masterler Derneği ilk hafta maçında deplasmanda Malatya Masterler takımıyla karşılaştı.

Malatya Yeşilyurt Spor Kompleksinde dostluk havasında oynanan maçta, iki takımın ortaya koyduğu futbol kalitesi ve filelere bırakılan 8 gol, seyir zevki açısından futbol severleri memnun etti.

Maç öncesi Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, Malatya Masterler Derneği Başkanı Deniz Şanlı’ya 21 numaralı Diyarbakır Masterler Futbol Takımının formasını hediye ederken, maçtan sonra ise Malatya Masterler Derneği, Diyarbakır Masterler kafilesini yemekte ağırladı. Malatya Masterler takımı yemeğin ardından Diyarbakır Masterler kafilesinde yer alan konuklarına Malatya’nın ünlü kayısısı ve kuruyemiş paketlerini hediye ederek ikinci bir jestte bulundular.

ŞANLI: “MÜCADELENİN YANI SIRA, DOSTLUKLAR DA EDİNİYORUZ”

Zevkli ve çekişmeli geçen 8 golün atıldığı Malatya Masterler - Diyarbakır Masterler 1.Hafta maçı sonrası açıklamalarda bulunan iki Masterler Derneği Başkanı Deniz Şanlı ve Veysi Akar, ligin başlaması sebebiyle iller arası kaynaşmanın spor aracılığıyla daha da gelişeceğini ifade etiller.

Şanlı yaptığı açıklamada, "Gaziantep Masterler Derneğimizin öncülük ettiği ve diğer 7 il master derneklerimizin de oluşmasında katılım gösterdiği ligimizin kuruluşunu kısa sürede tamamladık ve ilk hafta maçlarının startını verdik. Bölgemizde ki diğer Master takımlarıyla Lig usulü karşılaşıyoruz. Sahada güzel mücadelelerin yanında, güzel dostluklar ediniyoruz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 41
Bu Ay : 776
Toplam : 776

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom