700 Bin Metre Kare Asfalt Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2014 yılında asfaltlamada rekor düzeyde çalışmalar yaptı. Malatya merkezin yanı sıra Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte ilçe ve kırsal mahallelerde de önemli miktarda yol yapım, bakım, onarım ve asfaltlama çalışması gerçekleştirildi.

700 Bin Metre Kare Asfalt Yapıldı Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı Yol Yapım ve Asfalt Şube Müdürlüğü, İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü ile Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından 2014 yılında yapılan çalışmalar, vatandaşların takdirini topladı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında 170 bin ton bitümlü sıcak karışım (BSK) üretildi. Üretilen bu karışım ile Malatya genelinde 53 kilometre sıcak asfalt, 450 kilometrelik yolda da yama asfalt serimi yapıldı.
Ayrıca ilçeler genelinde 310 kilometre de sathi kaplama asfalt çalışması tamamlandı. Sözkonusu yollarda asfalt çalışmaları öncesinde ise 190.000 ton alt temel malzemesi (PMT) kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılı içerisinde ayrıca kanalizasyon, içme suyu, elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon hizmetlerinden dolayı bozulan kaldırımlarda da çalışmalar yapılmış olup, bu kapsamda 35.000 m2 kaldırım yapım, bakım-onarım çalışması gerçekleştirildi.

2014 yılında 126 kilometre yeni yol açma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, bu süre zarfında 245 kilometre yol genişletme çalışması; 140 kilometre de stabilize çalışması yaptı.

Bu çalışmaların yanı sıra kilit taşı, bordür taşı, karo taşı döşeme ve tamirat işleri de yapan Büyükşehir Belediyesi yağışlı havalarda yol hatlarının zarar görmemesi için de dere yataklarına değişik çaplarda 8064 adet beton büz yerleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 108
Bu Ay : 3552
Toplam : 3552

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom