"Çanakkale Ruhu Ve Gençlik" Kompozisyonu

Milli Eğitim Bakanlığı, Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği'nin işbirliğiyle ülke genelinde “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu liseler arası kompozisyon yarışması düzenleniyor.

Malatya Haber

MTBB Derneği'nde düzenlenen basın toplantısında Birlik Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Sadi Ergül ve Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi Başkanı Mücahit Balin, yarışma ile ilgili bilgiler verdiler.

MTBB Malatya Şube Başkanı Mücahit Balin, Çanakkale Savaşının dünya tarihinin kaydettiği en önemli olaylardan biri olduğunu ifade ederek, “Gerek sonuçları ve gerekse etkileri bakımından hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok ülkesinde, hala anılıp hakkında araştırmalar yapılmakta, makaleler ve kitaplar yazılmaktadır” dedi. 

Çanakkale Savaşının 1. Dünya Savaşının gidişatını değiştirdiğini ve savaşın uzamasına neden olduğunu belirten Balin, “Ülkemizin kurtuluşuna giden kaderi, büyük ölçüde bu savaşla çizilmiştir” şeklinde konuştu.

“Ecdadımızın bizlere bıraktığı bu tarihi miras ve vicdani sorumlulukla, Çanakkale'de doğan ruhu yaşamak ve daima yaşatmak, bu şanlı mücadeleyi gelecek nesillere aktarmak bizlerin ve gençlerimizin en temel görevi olmalıdır” diyen Balin, ülkenin geleceği olan çocuklara ve gençlere yakın tarihin en büyük kahramanlık ve fedakarlık destanı olan Çanakkale Zaferindeki diriliş ruhunu aktarmak adına Milli Eğitim Bakanlığı, Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği ile birlikte “Çanakkale Ruhu ve Gençlik" konulu kompozisyon yarışmasını düzenlediklerini söyledi.

Çanakkale Zaferinin 100. yılını anmak ve özellikle gençlerde tarih bilincinin artırılmasına vesile olmak adına önemli bir sorumluluğu yerine getireceklerini belirten Mücahit Balin, “Bu yarışmaya resmi ve özel liselerde okuyan öğrenciler ile yaygın eğitim kurumlarındaki öğrenciler katılacaktır. Malatya’da bu yarışmaya katılacak gençlerimizin eserlerini 20 Şubat tarihine kadar “malatya.meb.gov.tr” adresinde bulunan şartnameye uygun olarak teslim etmeleri gerekmektedir. Gençlerimizin yoğun katılımını bekliyor ve teşekkür ediyoruz “ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 416
Bu Ay : 1984
Toplam : 1984

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom