Pütürge'ye Önemli Hizmetler Yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 12 yıllık AK Parti Hükümeti döneminde Malatya’nın Pütürge ilçesine önemli yatırımlar kazandırdıklarını söyledi.

Pütürge'ye Önemli Hizmetler Yapıldı Malatya İlçe

Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler Pütürge ilçesinde mahalle muhtarları ile toplantı yaptılar. Toplantıya Pütürge Kaymakamı Osman Doğramacı, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Karayolları, Sağlık, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri de katıldı.

“PÜTÜRGE’YE ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILDI”

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge’ye 12 yılda çok önemli yatırımlar getirdiklerini belirterek bunlardan en önemli yatırımın ise yol projesi olduğunu söyledi. Şuan da Pütürge-Malatya yol güzergahı için 60 milyon TL para harcandığını hatırlatan Çalık, “Alternatif yollarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Sağlık alanında Pütürge Devlet Hastanemiz çok önemliydi ve Tepehan Sağlık Ocağımız ve lojmanımız, Uzuntaş Sağlık Ocağımız, Bakımevi Sağlık Evi Projemizde proje aşamasında. Toplam 8 milyon TL tutarındaki yatırımı da Sağlık Bakanlığımız Pütürge’ye kazandırmış durumda. Karayollarımız sadece son 1 yıl içerisinde 12 milyon TL’lik yatırımı Pütürge’ye kazandırmış vaziyette.

Tarım ve Hayvancılıkda 12 milyon TL’lik yatırımı çiftçilerimize destek olarak verdik. Köydes içme suyu ve yollarla ilgili çalışmalara da 12 milyon TL’lik yatırımı Pütürge’miz için seferber ettik. Pütürge’ye yeni bir hükümet konağı kazandırmak için çalışma yaptık ve Selçuklu mimarisi ile Pütürge’ye yakışır bir hükümet binası yapıyoruz. Pütürge’ye bir emniyet binası yapıyoruz. Jandarma binamız bitti, lojman konusuna bakıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımızdan Pütürge için bir destek sözü aldık ve kapalı bir spor salonunu ilçemize kazandıracağız. Gençlerimize bir kapalı spor salonunu kazandıracağız” şeklinde konuştu.

PÜTÜRGE’YE YENİ YERLEŞİM YERİ

Pütürge Kaymakamı Osman Doğramacı’da, bu yıl iki yatırıma başladıklarını belirterek, “Birincisi Hükümet Konağımızın inşallah temeli atılacak ve parası hazır. Ben bu binanın ilçemize kazandırılmasında büyük emeği olan milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık’a teşekkür ediyorum. İlçe Emniyet Amirliği binamız lojmanları ile birlikte yapılıyor. İlçemizin girişinin sol tarafı yeni bir yerleşim yeri olacak” dedi.

“1 TANE TAŞ OCAĞIMIZ YOKTU, 16 TANE TAŞ OCAĞI AÇIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Büyükşehir Yasasının boşuna çıkarılmadığını kaydederek, “Büyükşehir Yasası geldi, benim işlerim 1 yıl içerisinde bitsin’ böyle bir gerçeklik yok. Buna biz hiçbir zamanda söz veremeyiz. Dolayısıyla biz 5 yıl içerisinde ne yapacağımızı ve neye mal edeceğimizi, hangi hizmetleri gerçekleştireceğimizi bir plan çerçevesinde yürüteceğiz.

Bunun içinde biz de MASKİ’nin daha çok hizmet yapabilmesi için bunun alt yapısını oluşturuyoruz. İtfaiyemizin her bölgede görevini en pratik şekilde yapabilmesi için alt yapısını oluşturuyoruz. Yol-Asfalt ekibimiz bütün sahalarda hizmet beklentisini nasıl hızlı bir şekilde karşılayabilir, bunun öncelikle bir alt yapısını oluşturmamız lazım. Bizim devraldığımız sahalarda 9 bin kilometrelik yol ağı içerisinde bizim tek bir tane taş ocağımız yok. Biz nasıl hizmet götüreceğiz ve neye mal edeceğiz?

Biz şuanda 16 tane taş ocağını bu 7-8 aylık süre içerisinde taş ocaklarının ÇED Raporları ile birlikte ruhsatlarını aldık, Pütürge dahil olmak üzere, inşallah iki tanesini Pütürge’de yapıyoruz, Pütürge ve Tepehan’da. Bunları niye yapıyoruz? Daha ucuza mal etmemiz lazım. 1 tane seyyar konkasör tesisi aldık ve 1 tane daha alıyoruz. Aynı şekilde seyyar sıcak asfalt plenti alıyoruz ve ihalesi yapıldı, makinemiz bu ay sonunda teslim oluyor” dedi.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat da 2014 yılının planlama yılı olarak geçtiğini aktararak, “Kurumlarımız ancak teşekkül etti. İnşallah bu yıldan itibaren yatırım yılları olacak” dedi.
Toplantıda muhtarlardan gelen talep ve sorunlar da alınarak takip edilmesi için çalışma yürütüleceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 742
Bu Ay : 1260
Toplam : 1260

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom