FKA, Mali Destek Programı Başlattı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), TRB1 bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) kalkınmaya katkı sağlayacak projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 2015 Yılı 'Malatya-Elazığ Odak Alanlar' ve 'Bingöl-Tunceli Öncelikli Alanlar' mali destek programlarını başlattı.

FKA, Mali Destek Programı Başlattı Malatya Haber

Program kapsamında bölgeye aktarılması planlanan kaynak miktarı 10 milyon TL olarak açıklanırken, desteklenecek projelerle bölgeye 20 milyon TL’lik yatırım yapılması öngörülüyor.

tya-Elazığ Odak Alanlar Mali Destek Programı'nın amacı, "TRB1 bölgesinin Malatya ve Elazığ illerinde mal ve hizmet üretiminde ekonomik değer artışı sağlayacak belirlenmiş alanlarda işletme niteliklerinin iyileştirilmesi" olarak belirtilirken, şu bilgi verildi:

"Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6 milyon TL. Her bir başvuru için verilecek toplam destek miktarı asgari 100 bin TL ve azami 4 bin TL olabilecektir."

Bingöl-Tunceli Öncelikli Alanlar Mali Destek Programı'nın ayrıntıları şöyle açıklandı:

"Programın amacı, TRB1 bölgesinin Tunceli ve Bingöl illerinde mal ve hizmet üretiminde ekonomik değer artışı sağlayacak öncelikli alanlarda işletme niteliklerinin iyileştirilmesi ve kapasitenin artırılması olarak belirlenmiştir. Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 4 milyon TL. Her bir başvuru için verilecek toplam destek miktarı asgari 50 bin TL ve azami 400 bin TL olabilecektir."

FKA'dan yapılan açıklamada, programlara başvuru kabulünün 23 Şubat ile 10 Nisan 2015 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleşeceği, detaylı bilgi ve rehberlere www.fka.gov.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 402
Bu Ay : 2886
Toplam : 2886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom