MHP'de İsim Krizi

MHP İl Kongresinde adaylardan birinin yönetim listesinde isminin kendisinden habersiz yazıldığını savunan Ayşe Ece Budan, bu yanlışlığın düzeltilmemesi durumunda yasal haklarını arayacağını söyledi.

MHP'de İsim Krizi Malatya Siyaset

 Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen HİMYAÇ-DER Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, isminin MHP İl Başkan Adayı Mehmet Bitmez’in yönetiminde olduğunu akşam saatlerinde öğrendiğini ve bu durum karşısında şaşkına döndüğünü söyledi.

MHP’de Mehmet Bitmez’in listesinde isminin geçmesini esefle karşıladığını belirten Budan, bu durumu trajikomik olarak yorumladı. MHP’de hiçbir zaman delege ve üye olmadığını belirten Budan, hiçbir üye olmayan birinin yönetime girilmeyeceğini söyledi. Kendisine sorulmadan isminin listeye yazılmasını kınadığını açıklayan Budan, parti görevlilerine seslenerek “Ece Budan ismi bir tesadüf olarak başka bir Ece Budan ise lütfen cevap versinler. Değilse HİMYAÇ-DER Genel Başkanı Ece Budan ise benim liste ile yakından uzaktan ilgim yok” dedi.

Son derece etik olmayan bir durum olduğunu ifade eden Budan, “Ben Sayın Mehmet Bitmez’den bu listeye beni neden yazdı? Bana danışmadan benim görüşümü almadan neden ismimin listede yer aldığını cevaplamasını istiyorum. Bütün yetkililere de buradan sesleniyorum, çünkü bu bir suç. Siyasi bir partide listesinde hiçbir bilgim olmadan isminin yazılması bir suç ve siyasetende son derece çirkin bir durum” dedi.

HİMYAÇ-DER Genel Başkanı olarak hiçbir siyasi parti ile ilgisinin olmadığını belirten Budan, “Olursa şundan emin olsunlar ki böyle çirkin siyaset ayak oyunları bizi rahatsız eder. Biz siyaseti mertçe yaparız. Ece Budan eğer siyasete girmek isterse çıkar ben siyasette varım der. Ama bu tür olaylar bizim fıtratımıza da uymuyor” şeklinde konuştu.

Budan ayrıca, kongrede kendisinin ismi adı altında bir imza ve oy kullanılıp kullanılmadığını merak ettiğini belirterek böyle bir durum olması halinde yasal işlemleri de başlatacağını söyledi. Kendisi gibi başka isimlerinde habersiz şekilde listeye yazıldığını belirten Budan, HİMYAÇ-DER’i kimsenin yıpratmasına izin vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom