Kursiyerler Hünerlerini Sergiledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde kursiyerlerin atölye çalışmaları görücüye çıktı.

Kursiyerler Hünerlerini Sergiledi Malatya Haber

Birbirinden değerli çalışmaların yer aldığı sergiyi gezen Başkan Çakır da ebru sanatı çalışması yaparak kurs hocalarından tam not aldı. 

20014-2015 yılı kurs dönemlerinde Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Sanat Galerisinde eğitim alan kursiyerlerin hazırladıkları ürünlerin performans sergisi MalatyaPark AVM’de görücüye çıktı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından açılışı yapılan sergiye Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, bazı Daire Başkanları, kurs hocaları, kursiyerler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sergide yer alan eserlerin, Büyükşehir Belediyesinin kültürel ve sanatsal etkinliklere verdiği değerin bir tezahürü olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak sanat merkezi ve semt konakları ile çok amaçlı sosyal tesislerde değişik alanlarda eğitim ve kursların verildiğini kaydeden Çakır, bu merkezlerde vatandaşların ilgi alanlarına göre sanatsal faaliyetlerde bulunduğunu belirti.
Sergide birbirinden güzel eserleri ortaya koyan kursiyerlere ve serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Çakır, “Bu kurslarımızın amatörde olsa sanatçılar yetiştireceğine inanıyorum.

Kentimizin kültürel anlamda gelişmesine, sosyalleşmesine ve sanatsal yönden ileri noktalara gelmesine bu arkadaşlarımız katkı sunuyorlar” dedi.

Açış konuşmasının ardından açılan sergide temel sanat eğitimi, ahşap yakma, bez bebek, grafik tasarım, takı tasarım, hüsnü hat, tezhip, heykel, ebru, çini, karakalem, yağlıboya ve kil şekillendirme kurslarında ortaya konulan eserler sergilendi. Sergideki ürünleri tek tek inceleyen Başkan Çakır, kursiyerlerle de sohbet ederek bilgiler aldı.
Sergiyi dolaşan Çakır, bir süre ebru sanatı ile de bilgi altıktan sonra çalışmaya katılarak ebru yaptı. Büyük bir titizlikle ebru yapan Çakır, oryaya koyduğu çalışmayı ise kurs hocaların beğenisine sundu. Çakır’n ebru çalışması kursiyer ve hocalardan tam not altı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 82
Bu Ay : 1611
Toplam : 1611

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom