Faruk Öz, Spor Camiası İle Görüştü

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, son 4 karşılaşmada Yeni Malatyaspor’a ciddi puan kaybına neden olduğu ileri sürülen hakem ve tribün olayları ilgili çeşitli görüşme ve girişimlerde bulunduğunu açıkladı.

Faruk Öz, Spor Camiası İle Görüştü Malatya Spor

 Öz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK yetkilileri ile görüşmeler yaptığını belirterek bugüne kadar Yeni Malatyaspor’un mağduriyetine sebep olan olaylarla ilgili gerekli incelemelerin yapılmasını ve bundan sonraki süreçte de benzer mağduriyetlerin yaşanmaması noktasında Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK yetkililerinin gerekli hassasiyeti göstermesini istedi.

Konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Öz, Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden takımımız Yeni Malatyaspor’un son 4 karşılaşmada (Tokatspor, Bayrampaşa, Pendik ve Menemen) maç skoruna etki eden hakem hataları nedeniyle ciddi puan kayıpları yaşadığını düşünmekteyiz. Bu haksız kararların taraftar üzerinde oluşturduğu olumsuz etki sonucunda Tokatspor maçında tasvip etmediğimiz, spor ahlakına uymayan olaylar çıkmıştır. Bizler, Yeni Malatyaspor’umuza gönül verenler olarak hakem hatalarının sebep olduğu bu tür olaylarla karşı karşıya gelmek, taraftarımızın ve takımımızın bu tür olaylarla anılmasını istememekteyiz.

Yeni Malatyaspor’umuzun hakem hatalarından kaynaklı bir mağduriyet yaşadığını heyetinize bildirmek, bundan sonraki karşılaşmalarda gerekli hassasiyetin gösterileceğine inanmak istemekteyiz. Bu sebeple tarafımızca tespit edilen son 4 maçta yapılan hakem hatalarının incelenmesini siz değerli heyetinizden beklemekteyiz. Söz konusu 4 karşılaşma ile ilgili MHK tarafından gerekli inceleme ve araştırmanın yapılarak Yeni Malatyaspor’umuzun haksızlığa uğramasına engel olmanız inancıyla saygılar sunar, iyi çalışmalar dilerim.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 585
Bu Ay : 1320
Toplam : 1320

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom