Kedi Ve Kuşlara Özel Konaklar

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Bölge Müdürlüğü tarafından ülkede ilk defa yaptırılan 100 adet kuş evi, Milli Parklar ve Tabiat Parklarına yerleştirilecek.

Kedi Ve Kuşlara Özel Konaklar Malatya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca 2004 yılında çıkarılan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile evcil hayvanlardan sokak hayvanlarına, hayvanat bahçelerinde barındırılan hayvanlara, kuşlardan ormanda yaşayan yaban hayvanlarına kadar bütün hayvanların korunması hedefleniyor. Bu amaçla Bakanlıkça hayvan hastaneleri, rehabilitasyon ve kurtarma merkezleri kurularak hayvanların yaşam hakları koruma altına alınıyor.

Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan kuş evlerinin tanıtımı yapıldı. Müdürlük bahçesinde düzenlenen tanıtımda konuşan Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, ayrıca sokak hayvanlarının korunması amacıyla yaptırdıkları kedi evlerini de uygun alanlara yerleştirerek kedilere, iyi, rahat yaşam ve mağduriyetlerini önlenmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Kuş kafeslerini çok cüzi bir bedelle yaparak yaban hayatına ve doğaya katkıda bulunan Kenan Durgun’a da teşekkür eden Deligöz, “Doğal yaşama destek olmak amacıyla kuşlar için yaptığımız bu kafeslerle, ruhumuzun da rahat bir nefes alacağı ümidiyle” dedi.

Kuş ve kedi evlerinin tanıtım ve dağıtım törenine katılan Malatya Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran’da bu proje ile birlikte yaban hayatına oldukça faydalı olduğunu belirterek bu uygulamayı hayata geçiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 295
Bu Ay : 4696
Toplam : 4696

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom