2015'te Kayısıcının Yüzü Gülecek

MAKİD Başkanı Rahmi Semiz, okullarda dağıtılması için kayısının alınması durumunda 2015 üretim yılına sıfır kayısı stokuyla girileceğini belirtti.

2015'te Kayısıcının Yüzü Gülecek Malatya Haber

Malatya Kayısı İşletmeleri Derneği (MAKİD) Başkanı Rahmi Semiz, okullarda dağıtılması için kayısının alınması durumunda 2015 üretim yılına sıfır kayısı stokuyla girileceğini belirterek, bu durumunda kayısı üreticilerinin hak ettiğini almış olacağını söyledi. 

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun, Manisa ziyaretinde Ege Bölgesinde üretilen üzüme destek amacıyla, yıllık 60 bin ton kuru üzümün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınarak öğrencilere dağıtılmasının sözünü verdiğini hatırlatan MAKİD Başkanı Rahmi Semiz, “Bizler de Malatya kayısı üreticileri olarak hialınacaka üzümün yüzde 15’i kadar kayısının alınarak, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, mehmetçiklerimize ve öğrencilerimize dağıtılması konusundaki talebimizi Başbakanlığımıza ve tüm Malatya Milletvekillerimize ileterek bu konuda destek olmalarını beklediğimizi arz ettik” dedi.

Kayısı konusunda iktidar ve muhalefet partisi milletvekillerinin desteğinin kendilerini memnun ettiğini belirten Semiz, yapılan görüşmelerin ardından önümüzdeki günlerde kayısı alım taleplerinin olmasını beklediklerini belirtti. MEB’in kayısı üreticilerinin elinde bulunan son ürünlerini de değeriyle alması durumunda yeni sezona sıfır stok ile girileceğini belirten Semiz, “2015 üretim yılına sıfır stokla giriyor olmamız, üreticilerimizin hak ettiğini alacağını göstermektedir. Bu da Malatya Ekonomimize canlılık getirecektir. İnşallah 2015 yılında herkesin yüzü gülecektir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 193
Bu Ay : 8252
Toplam : 8252

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom