Yeşilyurt'ta Metruk Binalar Yıkılıyor

Yeşilyurt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, mevzuata aykırı yapıları tespit ederek, "metruk yapı" diye tabir edilen binaların yıkımını sürdürüyor.

Yeşilyurt'ta Metruk Binalar Yıkılıyor Malatya İlçe

 Kentteki metruk binaların yasa gereği ekipler tarafından tespit edildiğini, tarihi bina olmadığının anlaşılması üzerine yine yasanın verdiği yetki üzerine yıkımların gerçekleştirildiğini belirten Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, ilçe sınırları içerisinde yer alan 16 metruk evin yıkımının gerçekleştirildiğini söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün çalışmaları doğrultusunda ilçe sınırları içerisinde yer alan yerleşim alanlarının mevzuatlara uygun olarak yapılaşmasını sağlamak adın çalışmaların devam ettiğini kaydeden Kavuk, “Bunun içerisinde vatandaşlarımızın daha sağlıklı yapılaşmasını meydana getirmek, planlı ve ruhsatlı alanların meydana getirilmesini sağlamak, can ve mal güvenliğini kontrol altında devam ettirebilmek için mahalle muhtarımızın, vatandaşlarımızın şikâyetleri doğrultusunda, gelen talepler de ele alınarak "metruk yapı" dediğimiz daha çok madde bağımlılarının mesken olarak tuttuğu alanların tespitine devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmalar sonrasında ilçede 33 metruk yapının tespitinin yapıldığını belirten Kavuk, “Yapılan bu tespitlerin yasal altyapıları da oluşturularak bunlardan 16 tanesinin yıkımı gerçekleştirilmiştir. Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat'ın bu konudaki hassasiyetleri ve dikkati, aynı zamanda vatandaşlarımızın da talepleri doğrultusunda bu çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 764
Bu Ay : 4562
Toplam : 4562

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom