Kervansaray Lokantası’na Plaket Verildi

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Mevlana'nın baş aşçısı Ateşbaz-ı Veli adına düzenlenen en leziz yöresel yemekler yarışmasında birinci olan Malatya Hacı Baba Kervansaray Lokantası’na plaket verdi.

Kervansaray Lokantası’na Plaket Verildi Malatya Haber

Aynı zamanda MASİAD’ında üyesi olan Hacı Baba Kervansaray Lokantası, Mevlana'nın baş aşçısı Ateşbaz-ı Veli adına 2 yılda bir düzenlenen Türkiye'nin 7 bölgesinin en leziz yöresel yemekleri yarışmasında, Doğu Anadolu Bölgesini temsilen katılan Malatya Hacı Baba Kervansaray Lokantası İstanbul’da ödül aldı.

Gerek Malatya' da, gerekse Malatya dışında, Malatya'nın zengin mutfağını tanıtmak için çaba gösteren MASİAD Üyesi Hacı Baba Kervansaray Lokantası adına ödülü alan Zeki Saygı, döner yemeğini 1942 yılında Malatya mutfağına kazandıran dedeleri Hacı Mehmet Saygı'dan sonra, dördüncü kuşak olarak döner yemeğinin yanı sıra, yöresel fırın ve ev yemekleri ile de hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.

Hacı Baba Kervansaray’ın bu başarını sonrası işletmeyi ziyaret eden MASİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu, MASİAD Üyesi Hacı Demirhan ve MASİAD Sekreteri Funda Ayhan ile birlikte başarılarından dolayı Zeki Saygı’yı kutladılar.

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, Malatya’nın yöresel yemeklerini her platformda tanıtan Hacı Baba Kervansaray Lokantası’na teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

MASİAD tarafından daha sonra Zeki Saygı’ya bu başarılarından dolayı plaket takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 790
Bu Ay : 14966
Toplam : 14966

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom