Hükümetimizden Müjde Bekliyoruz

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Manisa’daki açıklamalarının kendilerini umutlandırdığını belirterek, aynı şekilde kuru kayısının da dağıtılması durumunda Malatya ekonomisine ciddi katkı sağlanacağını söyledi.

Hükümetimizden Müjde Bekliyoruz Malatya Ekonomi

 TSO Meclis Başkanı Sami Payza ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçen günlerde Manisa’da yaptığı açıklamada 60 bin ton kuru üzümün üreticiden alınarak okullarda dağıtılmasını söylediğini hatırlatarak, bu açıklamanın Malatya’da da üreticiyi heyecanlandırdığını söyledi.

Malatya için hayati önem taşıyan kayısının göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade eden Erkoç, “Biz, Malatya Sanayi Odası olarak bu sorunu çeşitli defalar gündeme taşıdık. En azından okullarımızda yıllık 10 bin ton kuru kayısının dağıtılması ve askeri birlikler ve okullarda dağıtılmasını hep talep ettik. Sayın Başbakanın Manisa’daki açıklaması bizleri il olarak umutlandırdı” dedi.

Kuru üzümde yapılacak alımın yüzde 15’i oranında kuru kayısı alımının Malatya esnafını rahatlatacağını dile getiren Erkoç, şunları söyledi: “Malatya’da 50 bin aile kayısı üreticiliği ile geçimini sağlıyor. Kayısı gelir dağılımında dengeyi oluşturan bir ürünümüz. Bu konuyu sayın milletvekillerimizle de paylaştık. Ayrıca, bu konuyu BİMER aracılığıyla Başbakanımıza ilettik. Sayın Savunma Bakanımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, Tarım Bakanlığımıza faks çektik ve bilgilendirdik. Manisa’da açıklanan bu haber bizi umutlandırmıştır. Sayın vekillerin desteğiyle Malatya’da oluşacak olan kamuoyuyla birlikte biz de artık hükümetimizden müjdeli haberi bekliyoruz”

Bir basın mensubunun "7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde aday olacak mısınız" sorusu üzerine Erkoç, "Salı gününe kadar zamanım var. Şu an görevimin başındayım” yanıtını verdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 465
Bu Ay : 4022
Toplam : 4022

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom