11. Türk Halk Müziği Yarışması

Malatya Müzisyen Eğitimciler Sanat Derneği (MESD) tarafından 11. Türk Halk Müziği Ses yarışması düzenleniyor. Yarışmaya başvurmak isteyenler için son müracaat ise tarihi 10 Mart 2015.

11. Türk Halk Müziği Yarışması Malatya Kültür-Sanat

 Dernek binasında yarışma ile ilgili basın toplantısı düzenleyenMESD Başkanı Mehmet Balkış, “Derneğimizin kuruluş amaçlarından birisi de özelde Malatya, genelde de bölge ve ulusal düzeyde tanınmış ses ve saz sanatçılarının anısını yaşatmak, eserlerini genç kuşaklara aktarmak, sosyal kültürel ve sanat hayatımıza katkı sağlamak, müzik dalında araştırmalar ve çalışmaların yanı sıra eğitim misyonunu da üstlenerek etkinliklerde bulunmaktadır” dedi.

Kuruldukları 2003 yılından itibaren Malatyalı bir çok ses sanatçısı adına konser ve ses yarışmaları düzenlediklerini kaydeden Balkış, geleneksel hale getirdikleri ses yarışmalarından birini daha yapacaklarını söyledi. Başvurular için son müracaat tarihinin 10 Mart 2015 olduğunu hatırlatan Başkan Balkış, 12 yaşından küçüklerin katılamayacağı yarışma sonrasında ise birinciye Cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın ve üçüncüye ise çeyrek altının ödül olarak verileceğini söyledi

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 82
Bu Ay : 4511
Toplam : 4511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom