"Gençlerden Ecdada Mektup” Başvuruları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup” Yarışması için başvuruların başladığı belirtildi.

Malatya Haber

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı yaptığı açıklamada, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yarışmada, Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış Harekatı’nın 100. yılında, 100 mektup hedeflendiğini söyledi. Yarışma ile gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutmanın amaçlandığını ifade eden Fındıklı, yarışmaya 11 - 29 yaş arasındaki kişilerin katılabileceğini belirtti. Başvuruların, 28 Mart'a kadar devam edeceğini hatırlatan Fındıklı, şu bilgileri verdi:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız tarafından 'Çanakkale Zaferi ile Sarıkamış Harekatı' konularını içeren “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasının başvuruları sürüyor. Gençlerimizin milli ve manevi duygularını canlı tutmayı amaçlayan yarışma, 11 - 14, 15 - 18 ile 19 - 29 yaş grupları arasında 3 farklı kategoride yapılacak. Yarışma ile 'Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış Harekatı’nın 100. yılında, 100 mektup hedefleniyor. Yarışmaya ilişkin başvuru formu ile gerekli bilgilere Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın internet sitesinden ulaşılabilir."
Fındıklı, yarışmada dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve kitap seti hediye edileceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 809
Bu Ay : 6003
Toplam : 6003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom