Fatura Ödemede Sıkıntı Yaşanıyor

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde MASKİ’nin fatura ödeme merkezinin olmaması ilçe halkını mağdur ediyor.

Fatura Ödemede Sıkıntı Yaşanıyor Malatya İlçe

Malatya’nın Büyükşehir olması ile birlikte su abone işlemlerini yürütecek olan Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından henüz ilçeye bir ödeme noktasının kurulmaması zaman zaman vatandaşın mağduriyetine neden oluyor. Özellikle kırsal mahallelerden ilçeye gelen vatandaşlar birikmiş su faturalarını yatıracakları bir yer bulamayınca zor durumda kaldıklarını söylüyorlar.

Doğanşehir’de esnaflık yapan Gaffar Günaydın isimli vatandaş, yetkililere seslenerek, “Siz bir yıldır para toplama düzeneğini kuramadınız, suyumuz arıza yaparsa nasıl gelip onaracaksınız? Şişkin faturaları yazarken faturamıza reklam alacak kadar işi biliyorsunuz” diyerek duruma tepki gösterdi.

Su faturalarını zamanında ödeyemedikleri için borçlarını faizli ödemek zorunda kaldıklarını belirten ilçe halkı, kırsal mahallelerde yer alan su depolarının da bakımsız olduğunu ve bu durumunda halk sağlığı açısından tehlikeli olduğunu söylediler. Bir diğer esnaf Okan Tanışık ise, kendisine 3 TL’lik bir su faturasının geldiğini, ancak bunu 20 TL. yol parası verip gidip il merkezinde ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 2
Bu Ay : 185
Toplam : 185

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom